معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی شهرستان دماوند از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در دماوند خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ، منیر بیگلربیگی بیان کرد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم با همت و مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و خانه‏های بهداشت با بهزیستی این شهرستان در حال اجراست.

وی با بیان اینکه تنبلی چشم یک بیماری نیست، گفت: این عارضه زاییده بیماری‏های چشم است که در صورت عدم درمان به‏موقع، ممکن است باعث کاهش بینایی تا پایان عمر شود.

معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی شهرستان دماوند تصریح کرد: در این طرح، با آموزش‏های اولیه که به مربیان مهدهای کودک و پیش‏دبستانی داده می‏شود، کودکان یک تا شش سال به مراکز اعلام شده ارجاع داده می‏شوند.

بیگلربیگی یکی از عمده‏ترین وظایف انجام شده در این طرح ملی را استقرار چهار پایگاه ثابت در تمام طول سال ذکر کرد.

وی افزود: این چهار پایگاه در معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی دماوند، مجتمع خدمات بهزیستی حورای رودهن، پایگاه شهید مطهری شهر کیلان و مهدکودک صدگل در شهر آبسرد مستقر و در حال اجرای طرح هستند.

بیگلربیگی با اشاره به عقد قرارداد با دو گروه مردم‏نهاد (NGO) بیان داشت: کودکان یک تا چهار سال در شهرهای دماوند، رودهن و روستاهای تابعه و منطقه بومهن، پردیس و جاجرود با دستگاه پلاست آپتیک و کودکان چهار تا شش سال با دستگاه E chart  معاینه می‏شوند.

معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی شهرستان دماوند اضافه کرد: کودکانی که مشکوک به عدم دید سالم هستند، در شهرهای رودهن، بومهن، پردیس و جاجرود برای معاینات سطح بالاتر با دستگاه اپتومتریست (بینایی‏سنج) باید مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‏هایی که در شهرهای بومهن، پردیس و جاجرود زندگی می‏کنند، برای معاینه اپتومتریست (بینایی‏سنج) می‏توانند به درمانگاه امام رضا (ع) واقع در جاجرود و خانواده‏های ساکن در شهرهای رودهن، گیلاوند و دماوند در روزهای معین به معاونت پیشگیری بهزیستی دماوند برای معاینه اپتومتریست مراجعه کنند.

منبع:تارود

انتهای پیام/ش

کد خبر 33414

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =