کد خبر 33335
۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۳

فتحی، علت نگرانی برای بیماری وبا در پاکدشت وجود ندارد چراکه مراحل جلوگیراین بیماری و همچنین عدم انتشارآن از سوی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان پاکدشت درحال پیگیری است .

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري فتحی،مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت در خصوص شیوع بیماری وبا در سطح این شهرستان،گفت: طی اطلاعیه وزارت بهداشت در روز گذشته، اعلام شد که ۴نفر از بیمارانی که وبا دارند متعلق به شهرستان پاکدشت هستند وی ادامه داد:با پیگیری های انجام شده در این خصوص مشخص شد که ۲ نفر از این افراد در محدوده این شهرستان نبوده و ۲نفردیگر نیز پس از شناسایی ،تحت درمان قرار گرفتند .

.فتحی درباره اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از این بیماری افزود : اقدامات مناسبی در سطح شهرستان پاکدشت انجام شده از قبیل اقدامات بهداشتی در مدارس ، جمع آوری دست فروشان ، فروشندگان دوره گرد ،هماهنگی با آبفا و نیز جهاد کشاورزی و دیگر نهاد ها انجام شده .

وی درادامه اظهارداشت : با توجه به بازگشایی مدارس یکی از مکانهای حساس مدارس است، و جلسه ای با رئیس آموزش و پرورش گذاشته شده و همچنین ، اقدامات لازم برای آموزش کافی در سطح مدارس توسط همکارن ما انجام شده است .

مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت در خصوص آب آشامیدنی خاطر نشان شد :با هماهنگی که با آبفا شهرستان انجام شده کنترل و چک آب آشامیدنی مردم در طول روز در حال انجام است و نیز میزان کلردر آب بررسی میشود .

وی در ادامه افزود : طی صحبت های انجام شده با جهاد کشاورزی شهرستان مقررشد که بازرسان جهاد کشاورزی به آب دهی زمینهای سبزی کاری توجه بیشتری داشته  تا این زمینها توسط آب های فاضلاب آبیاری نشود .

فتحی در خصوص انتقال این بیماری اظهار داشت : روش انتقال می تواند از طریق آب های آلوده ، دست آلوده و همچنین خواراکی های آلوده انتقال یابد .

وی در ادامه  در مورد درمان و پیشگیری افزود : شهروندان پاکدشتی در مرحله اول باید بهداشت فردی را بیش از پیش رعایت نمایند یعنی دستان خود را خوب بشویند تا ضد عفونی شود و از مواد خوراکی مناسب و بهداشتی استفاده نمایند و همچنین مواد خوراکی همانند سبزی جات ، کاهو و سیفی جات را خوب ضد عفونی کنند .

 مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت نشانه های این بیماری را اینگونه بیان کرد: معمولا این بیماری بااسهال شدید واستفراغ ولی بدون  تب و تهوع است و نیز خونی درمدفوع بیماری دیده نخواهد شد .

 وی بهترین درمان را آشامیدن مایعات دانست و گفت : به علت خارج شدن مایعات از بدن باید مایعات مصرف شود و به همین خاطر در مرحله اول این بیماری سرم درمانی و درادامه با تشخیص دکترآنتی بیوتیک به بیمار داده می شود .

وی ادامه به شهروندان پاکدشتی گفت : جای نگرانی برای مردم نیست و خواهش می کنم مردم عزیز ما به زندگی روز انه خود ادامه دهند  چرا که مراحل جلوگیراین بیماری و همچنین عدم انتشارآن در حال پیگیری است .

وی در ادامه افزود : ایجاد نگرانی شدید درسطح جامعه لازم نیست چرا که با رعایت نکات بهداشتی و همچنین بهداشت فردی این مسئله برطرف خواهد شد .

فتحی در پایان ضمن همکاری مردم دراین خصوص خواستار رعایت بهداشت فردی بیشتری در مکانهای عمومی شد .

منبع : پاکدشتی ها

انتهای پیام /ش

کد خبر 33335

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =