هفدهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی استان تهران در بخش عملی به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات اظهار داشت: هفدهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی استان تهران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ، دفتر توسعه آموزشهای فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ارشاد شمیرانات با حضور 345 داوطلب رشته های مختلف در هنرستان موسیقی شمیرانات برگزار شد.

حجت‏ الاسلام ناصر وکیلی ادامه داد: 345 داوطلب شرکت کننده در 14 رشته مهارتی به رقابت پرداختند که در این بین بیشترین داوطلب به ترتیب به رشته های گرافیک رایانه ای، چهره سازی و تصویرسازی رایانه ای اختصاص داشت.

وی اضافه کرد: نمره قبولی در آزمون کتبی 10 و در آزمون عملی  14 است، بنابراین شرط قبولی داوطلب منوط به کسب نمرات قبولی در هر دو آزمون خواهد بود.

این مسئول افزود: گواهینامه های صادره دارای ارزش اعتباری رسمی و مورد تائید مجموعه هفتم و هشتم آموزش و پرورش در رشته های مهارتی کار دانش است، همچنین این مدارک دارای اعتبار لازم از حیث آموزش ضمن خدمت برای شرکتها و مؤسسات دولتی و غیردولتی است.

وکیلی بیان داشت: برخورداری از ارزش واحد تحصیلی بین 32 تا 44 واحد درس تخصصی مورد تائید وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخورداری از ارزش و اعتبار در میان اصناف رسمی کشور از دیگر ویژگیهای این مدارک است.

وی ادامه داد: فارغ التحصیلان این آزمون پس از کسب موفقیتهای لازم می توانند بدون محدودیت سنی در دانشگاههای علمی و کاربردی برای ادامه تحصیل شرکت کنند.

این مسئول اضافه کرد: آزمونهای عملی این دوره از روز شنبه 13 مهر ماه الی چهارشنبه 17 مهرماه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات در حال برگزاری است.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

کد خبر 33325

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =