مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا طاقت ایجاد جنگ جدید را ندارد گفت: اکنون قدرت نظامی ایران مورد بغض و کینه دشمنان و مورد آرامش دوستان کشورمان است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري محمدحسین صفارهرندی در نشست سیاسی ـ بصیرتی بسیجیان شهرستان ورامین با اشاره به وجود سه عنصر قدرت اظهار داشت: کارشناسان علوم سیاسی همواره از سه منبع قدرت یاد می کنند که یکی از این منابع زور است که در گذشته به عنوان مهمترین منبع قدرت به حساب آمد.

 مشاور فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پایه دیگر قدرت، اقتصاد و پول است افزود: در تاریخ جهان زمانی به وجود آمد که کشورهایی که دارای ثروت و اقتصاد بودند توانستند عنصر زور را نیز از طریق اقتصاد به دست آورند.

این کارشناس مسایل سیاسی عنصر سوم را عنصر فرهنگ، معنویت و روحیه با ایدئولوژی دانست و گفت: به عنوان مهمترین منبع قدرت محسوب می شود، این عنصر تمامی ندارد و زوالی در آن وجود نخواهد داشت.

صفار هرندی با اشاره به اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ارتش و نیروی نظامی ایران، انسجام کافی را نداشت اذعان کرد: به همین خاطر منبع زور در کشور ایران قابل اتکا نبود و از طرف دیگر عنصر اقتصاد نیز در کشور وضعیت مناسبی نداشت و آمریکا و قدرتهای جهان به تحریم و محاصره اقتصادی ایران مبادرت ورزیدند و بین ۱۲ تا ۲۰ میلیون دلار از دارایی ها این کشور بلوکه شد، به همین خاطر کشور نمی توانست کالاهای داخلی خود را به خارج صادر و کالای مورد نیاز را هم از خارج وارد کند.

وزیر  فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم ضمن بیان اینکه تمام برنامه های عراق برنامه ریزی شده بود که کاملاً درست هم بود گفت: دشمن که بنا داشت شش روزه در تهران باشد و سه عنصر مهم قدرت را در جامعه ایران ضعیف و متزلزل می‌دید اما چه عاملی باعث شد که این معادله بر هم بخورد و طراحی‌های دشمن نقش بر آب شود.

 مشاور فرمانده کل سپاه اذعان کرد: دشمن درباره عنصر فرهنگ و ایدئولوژی در جامعه ما دچار اشتباه شد، نفوذ رهبری نادیده گرفته شد و فکر می‌کردند که رهبری امام راحل مانند رهبری سایر ملت‌های جهان است اما هرچه فشارها و بحران‌ها بر سر مردم آوار می شد، محبت امام(ره) در دل‌های مردم افزایش پیدا می‌کرد و دلبستگی مردم به شعائر دینی و مذهبی باعث موفقیت ملت ایران شد.

صفار هرندی ابراز داشت: کشفی که در انقلاب صورت گرفت این بود که قدرت به ظاهر نظامی و اقتصادی، تحت‌الشعاع قدرت معنوی است و با قدرت معنوی می‌توان قدرت اقتصادی و نظامی را به دست آورد.

این کارشناس مساول سیاسی با بیان اینکه جنگ افزارها در مقابل صدام ایستادگی نکرد بلکه عامل پیروزی ایران عنصر دینی مبارزان بود افزود: رژه نیروهای مسلح باعث ناراحتی دشمنان انقلاب شده است و ایرانی که در گذشته در مراسم رژه خود تنها پنج موشک را می‌آورد، اکنون بیش از ۳۰ موشک را تولید کرده است اما باید دانست که این ابزارهای نظامی با قدرت معنوی و عنصر دینی مردم قابل مقایسه نیست.

مشاور فرمانده کل سپاه اذعان کرد: همین قدرت معنوی و روحیه اعتماد به نفس است که امروز ایران، موشک با برد بیش از دو هزار کیلومتر تولید می‌کند و این روحیه اعتماد به نفس از قدرت معنوی و اعتقاد به قدرت لایزال الهی نشأت می گیرد.

صفار هرندی سپس به مسائل جاری در جهان اسلام به خصوص حوادث سوریه اشاره کرد و گفت: سوریه سه سال است که گرفتار جنگی شده که می توانست هر کشوری را در مدت چندماه از پای درآورد، اما سوریه امروز قوی‌تر از گذشته است.

وی افزود: امروز ایران محور شکل‌گیری قدرتی شده که دشمنان مقاومت، نمی‌توانند کاری بکنند و با طرح هلال شیعی سعی در آشوب و ناآرامی در این کشورها را دارند.

صفارهرندی با بیان اینکه درصورت جنگ احتمالی بین ایران و آمریکا ۳۰ هزار کشته برای آمریکا باقی می ماند گفت: آمریکا بداند که در روز نخست جنگ ایران و آمریکا، ۳۰ هزار کشته روی دست آمریکایی‌ها خواهد ماند، تا امروز بیش از پنج هزار نیروی آمریکایی در عراق کشته شدند به همین دلیل آمریکا طاقت ایجاد جنگ جدید را ندارد.

وی با اعلام آماری از پیشرفت های ایران پس از انقلاب اسلامی اذعان کرد: پایه‌های قدرت ملت ایران از گذشته مستحکم‌تر است، اکنون ایران بین ۲۰ قدرت اول اقتصادی جهان است و به لحاظ تولید منابع قدرت در حوزه تکنولوژی و دانش در جایگاه بالایی قرار دارد، امروز با افتخار دانش ایران بومی شده و آثار علمی جوانان این مرز و بوم در خارج ترجمه می شود و تعداد مقالات ثبت شده در خارج از کشور نسبت به هشت سال گذشته ۱۰ برابر شده است.

صفار هرندی در پایان تبعیت از ولایت فقیه را مهمترین رمز برای تداوم موفقیتهای ملت ایران عنوان کرد.‌

انتهای پیام/

کد خبر 31905

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =