حجت الاسلام گلپایگانی با اشاره به ملاقات رییس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران با رهبر معظم انقلاب گفت: در این جلسه رهبر معظم انقلاب نکات مهمی را به حجت‌الاسلام شهیدی گوشزد فرمودند و دو نکته‌ مهم این بود که «گنجینه روایت‌های صادقانه از جنگ، جانبازان و خانواده‌های شهدا برای شما باید مهم باشد» و «برای اداره این دستگاه عظیم، نیاز به یاوران توانمند دارید».

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته با حضور حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، حجت‌الاسلام ابوترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، جمعی از مدیران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران و استان‌ها، روحانیون، نمایندگان مجلس، مشاورین وزرا در امور ایثارگران، فرماندهان و مسئولان نظامی و انتظامی در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی سیدالشهداء (ع) برگزار شد.

در این مراسم متن حکم رهبر معظم انقلاب در انتصاب ریاست بنیاد شهید توسط حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی قرائت و به حجت الاسلام شهیدی رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران اعطاء شد.

برگزاری مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم بنیاد شهید و امور ایثارگران در غیاب مسعود زریبافان آن هم به دلیل عدم حضور در تهران برگزار شد که یکی از مهم ترین حاشیه های این مراسم بود.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در مراسم تودیع و معارفه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران که روز گذشته در مجتمع فرهنگی سیدالشهدا(ع) برگزار شد، اظهار داشت: نهاد مقدس بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای سوابقی روشن و مورد توجه مقام معظم رهبری است که بنیان آن در زمان حیات رهبرکبیر انقلاب گذاشته شد.

وی ادامه داد: بنده خاطرات زیادی از خانواده‌های محترم شهدا دارم؛ حضرت آقا هم عنایت خاصی به خانواده‌های شهید به خصوص خانواده‌های بیش از یک شهید، داشته و دارند و یکی از برنامه‌های ثابت ایشان در طول زندگی در بیش از 3 دهه تاکنون، سرکشی به خانواده‌های شهدا است. این دیدارها به تهران و پایتخت اختصاص ندارد؛ ایشان در سفرهای رسمی‌ و غیر رسمی‌ که شامل سفر به مشهد مقدس است، از این مهم غافل نیستند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب یادآور شد: جالب اینجاست که چون به خانواده‌های شهدا خبر نمی‌دهند مقام معظم رهبری به منزل‌شان می‌روند، گاه با مناظر جالبی برخورد می‌کنند؛ یادم هست یک شب در تهران به منزل یک خانواده شهید رفتند و آن شب مصادف با مراسم ازدواج در آن خانواده بود.

وی بیان داشت: گاه پیش آمده است وقتی در باز می‌شود و رهبر معظم انقلاب به منزل شهید قدم می‌گذارند، پدر و مادر شهید قادر به سلام کردن هم نیستند؛ ایشان برنامه‌ خاصی در بازدید از این خانواده‌ها دارند؛ معمولاً وقتی در اتاق می‌نشینند، کسان دور یا نزدیک شهید در آن جمع هستند؛ ایشان عکس شهید را طلب می‌کنند؛ از خانواده‌ها سؤال می‌کنند که فرزندشان چند ساله بودند؟ کجا شهید شدند؟ چه کار می‌کردند؟ شما چه کار می‌کنید؟ اگر این شهید فرزند یا فرزندانی داشته باشد، حضرت آقا آنها را در کنار خودشان می‌نشانند؛ گاهی فرزندان کوچک شهدا را روی زانوی خود می‌نشانند و تمام مدتی که حضرت آقا در منزل شهید تشریف دارند، با کسان این شهید انس می‌گیرند، حرف می‌زنند و اگر خانواده مشکلی داشته باشند، دستور می‌دهند آن مشکل را حل کنند.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با اشاره به ویژگی‌های شهدای دوران دفاع مقدس گفت: هنر امام خمینی(ره) این بود که مردم را ساخت و فرهنگ کشور را تغییر دادند؛ حق امام به گردن تک تک ما بسیار عظیم است؛ نسل ما، جوانان ما و آینده ما و سرنوشت ما را تغییر داده‌اند، به جرأت می‌توانم بگویم اگر اتفاق مبارک انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) و پشتیبانی ملت نمی‌افتاد، امروز در کشور از دین اسلام جز اسم باقی نمی‌ماند.

وی ادامه داد: وضعیت کشور در گذشته چه بود؟ جوانی ما در تهران و در زمان رژیم طاغوت طی شد، و می‌دیدیم که به تعداد میخانه‌هایی که در تهران بود کتابخانه نبود؛ مسئولان مراکز تعلیم و تربیت، پست‌های حساس کشور از نخست‌وزیر، وزرا، مقامات دیگر و نمایندگان مجلس در دست اکثراً غیرمسلمان بود. کسانی که یا به اسم مسلمان بودند یا اصلاً مسلمان نبودند؛ اما اتفاقی در کشور رخ داد که شخص اول کشور یک مجتهد مرجع تقلید، سلاله پیغمبر است. کجا سراغ دارید که شخص اول کشور امام جمعه باشند؟ کجا سراغ دارید که رسانه ملی منادی دین باشد؟

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: وظیفه این است که امور ایثارگران و خانواده‌های شهدا در رأس مسائل مهم باشند؛ خوشبختانه مسئول جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران که دوستی پرسابقه‌ای با وی برخوردار هستم، در این زمینه از هر نظر آماده خدمت هستند.

وی با اشاره به ملاقات ریاست جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران با رهبر معظم انقلاب گفت: در این جلسه رهبر معظم انقلاب نکات مهمی را به حجت‌الاسلام شهیدی گوشزد فرمودند و دو نکته‌ مهم این بود که «گنجینه روایت‌های صادقانه از جنگ، جانبازان و خانواده‌های شهدا برای شما باید مهم باشد» و «برای اداره این دستگاه عظیم، نیاز به یاوران توانمند دارید».

 رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: فرض بر این است که در هر تغییر مدیریتی تمام رده‌های بعدی باید تغییر کنند، اما راه درست این است که انسان با ورود خود مدیران را شناسایی کند و عناصر توانمند آن را نگه دارد تا این نهاد به اهداف خود برسد.

منبع : دانا

انتهای پیام/ش

کد خبر 31826

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =