اصلاح طلبان در حال پیگیری سناریویی هستند که هدف نهایی آن القای این پیام به مخاطبان است که حسن روحانی مخلوق گفتمان اصلاح طبان بوده و نظام نخبگانی – دینی در حال شکل گیری برای احیای اصلاحات است.

فضای رسانه ای- گفتاری نیروهای اصلاح طلب نشان می دهد که آنان در حال پیگیری سناریویی هستند که هدف نهایی آن القای این پیام به مخاطبان است که حسن روحانی مخلوق گفتمان اصلاح طبان بوده و نظام نخبگانی – دینی در حال شکل گیری برای احیای اصلاحات است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل ازتهران پرس بررسی متن و فضای خلق شده طی روزهای اخیر در رسانه های جریان اصلاحات در ابتدا بر این راهبرد اساسی شکل گرفته که حسن روحانی پیش از ورود به انتخابات ضمن دیدار و رایزنی با خاتمی ، متاثر از دیدگاه های وی در حوزه سیاست داخلی، خارجی و فرهنگی بوده و به تعبیر احمد پورنجاتی حتی وی در لیبرال بودن وی گوی سبقت را نیز از اصلاح طلبان ربوده است.

همچنین اصلاح طلبان تلاش دارند تا ضمن القای نزدیکی بیش از حد روحانی به این جریان تصریح کنند که این جریان نسبت به رئیس جمهور منتخب دیدگاهی بالادستی دارد.

از دیگر سو تحلیل محتوای رسانه های جریان اصلاح طلب شامل ۳ روزنامه شرق ، اعتماد و بهار از سویی و فصل نامه مهرنامه بیانگر آن است که مثلثی در حال شکل گیری توسط اصلاح طلبان در حال شکل گیری است که بنا دارد فضای سیاسی- اجتماعی جامعه را به شکل مهندسی شده ای تحت مدیریت خود قرار دهد.

یک ضلع این مثلث شخص حسن روحانی بوده که در راهبرد کلی متاثر از گفتمان اصلاح طلبی تعریف و تفسیر می شود.ضلع دیگر هاشمی رفسنجانی است که در وی در قامت اسپانسر آئینی روحانی جلوه می دهد و ضلع بعدی نیز سید محمد خاتمی است که این روزها ضمن برگزاری جلسات با نخبگان تلاش دارد در قامت یک رهبر اجتماعی  ظهور و بروز یابد.

بررسی دقیق تر در این زمینه بیانگر آن است که اصلاح طلبان در این راهبرد و سناریوی خود چند هدف را دنبال می کنند.

۱- القای خلق عبای ریاست جمهوری تحت لوای سرسپردگی به گفتمان اصلاح طلبان

۲- الترا اصلاح طلب معرفی کردن روحانی برای جدا کردن اصولگرایان از وی

۳- تلاش برای وام دار ساختن روحانی از طریق فضا سازی رسانه ای

۴- کوشش در جهت بهره گیری از ساخت قدرت برای احیای اجتماعی اصلاح طلبان

کد خبر 24785

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =