جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین درباره بازداشت آیت الله شیخ عیسی قاسم، روحانی بارز این کشور هشدار داد و تاکید کرد که وی تنها یک نماد دینی و سیاسی نیست بلکه از ارکان ثبات کشور است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از مجله الجزیره العربیه، هادی الموسوی مسئول بخش آزادی‌ها و حقوق بشر جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین در سخنانی مطبوعاتی گفت: رژیم نمی‌تواند تصور کند که واکنش مردم در صورت بازداشت شیخ عیسی قاسم چگونه خواهد بود. شیخ عیسی قاسم یکی از ارکان حفظ کننده ثبات کشور است.

وی افزود: آیت الله عیسی قاسم فقط یک نماد سیاسی و دینی نیست بلکه یکی از ارکانی است که حافظ ثبات و وحدت ملی در کشور است.

الموسوی با اشاره به دستور شاه بحرین برای افزایش اختیارت شورای موسوم به شورای عالی دفاع در این کشور اشاره کرد و گفت: رژیم هر روز به شیوه‌های مختلف قوانین بین‌المللی و داخلی را نقض می‌کند و اساسا نیازی به قوانین ندارد تا اقدامات خود را مشروع و قانونی جلوه دهد.

وی تاکید کرد: ملت بحرین در مسیر جنبش مسالمت آمیز خود برای تحقق خواسته‌های مشروع خود حرکت می‌کند و جنبش مردمی به یک روز یعنی 14 اوت آینده فقط محدود نخواهد بود.

مردم بحرین قرار است بنا به دعوت جنبش تمرد این کشور روز 14 اوت با آمدن به خیابان‌ها تظاهرات گسترده‌ای علیه رژیم برگزار کنند که رژیم بحرین نیز درخصوص شرکت در آن هشدار و در اقدامی پیش دستانه شمار زیادی را تاکنون بازداشت کرده است.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز مردمی است که با سرکوبگری مواجه شده است.

کد خبر 24767

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =