به موجب مفاد بند ۷ ماده واحده قانون مربوط به تأسیس شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، تعیین محل شهرک و طراحی نقشه شهرک برای نیازهای گوناگون براساس ضوابط اعلام شده توسط وزارت مسکن و شهرسازی انجام خواهد شد اما در شهرستان بهارستان، این قانون آنچنان که باید از سوی شهرداری گلستان رعایت نمی شود.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از  مهر، واگذاری اراضی به متقاضیان و حدود و شرایط آن بر اساس آیین‌نامه اجرایی بر عهده مسئولان شهرک صنعتی است بنابراین تفکیک اراضی داخل شهرک‌ها و احداث بنا در آنها و سایر اقدامات عمرانی نیاز به اخذ مجوز از شهرداری ندارد و این نهاد حق ورود به محوطه شهرک های صنعتی را ندارند.«شهرک‌های صنعتی تابع مقررات شهرداری نبوده و احداث بنا در آن نیاز به صدور پروانه ساختمانی از شهرداری ندارد.»

این مفاد قانونی با صراحت تمام شهرداری ها را از ورود به حریم  شهرکهای صنعتی منع کرده ولی بنا به اظهارات تنی چند از صاحبان صنعت و تولید شهرستان بهارستان، شهرداری گلستان با بی توجهی تمام عملا در این شهرستان برای این دسته از افراد مانع تراشی کرده و سد راه پیشرفت تولید و صنعت شده است.

شهرداری گلستان اصلا توجهی به مر قانون ندارد

یکی از صاحبان صنعت و تولید در شهر گلستان در این رابطه ضمن انتقاد از بی توجهی شهردار گلستان به خبرنگار مهر گفت: پس از آنکه برخی از مناطق صنعتی و لکه های صنعتی رسما از سوی دفترخانه شهرک های صنعتی ایران به عنوان شهرک صنعتی مصوب شد، شهرداری گلستان اصلا توجهی به مر قانون ندارد.

سد عباس مصطفایی اظهار داشت: مقام معظم رهبری سالهاست که در پیام ارزشمند نوروزی خویش بر لزوم توجه به مسئله رشد و شکوفایی کشور که بدست صاحبان صنعت و تولید رقم می خورد تاکید فراوانی دارند.

مدیرعامل شرکت صنعتی قلعه میر تصریح کرد: برغم تاکید معظم له و دیگر دلسوزان نظام، انگار برخی از مسئولین در خواب غفلت  بسر می برند.

وی اضافه کرد: متاسفانه سونامی تندی بر علیه صاحبان صنعت و تولید از سوی شهرداری گلستان برپا شده که حتی استانداری تهران نیز که قائم مقامی شورای شهر گلستان را به دلیل انحلال شورا برعهده دارد نیز نتوانسته در مقابل برخی اقدامات غیر قانونی شهرداری گلستان حلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت صنعتی قلعه میر افزود: برغم اینکه در قانون صراحتا هرگونه دخالت شهرداری را بر روی اراضی شرکتهای صنعتی و منع کرده ولی شهرداری گلستان توجهی به مصوبه قانون جاری ندارد.

شهرداری اقدامات سرکوبگرانه خویش را با شدت هرچه تمام ادامه می دهد

یکی دیگر از تولید کنندگان شهرک قلعه میر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: صاحبان صنعت و تولید در شرکت صنعتی قلعه میر سالهاست که در اوج محرومیت برغم دریافت عوارض های سنگین از سوی شهرداری گلستان دست و پنجه نرم می کرد و معلوم نیست  که درآمد ۸۰ درصد حاصله  منطقه در کجا و چگونه صرف شده است.

وی گفت: شرایط امروز کشور طوری است که همه باید در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر حماسه اقتصادی آستین های همت را بالا بزنیم و از هر تلاشی برای تحقق این شعار ارزشمند کوتاهی نکنیم.

مسعوی  ادامه داد: به همت و تلاش مسئولان، پایان سال ۹۱ پایانی خوب و مبارکی برای صنعتگران بود که مجوز چندین شهرک صنعتی صادر شد ولی همزمان با صدور مجوز شرکتهای صنعتی شهرداری اقدامات سرکوبگرانه خویش را با شدت هرچه تمام آغاز کرد.

قانون هرگونه دخالت شهرداریها را از حریم قانونی شهرکهای صنعتی منع کرده است

مصطفایی در تکمیل اظهارات این تولید کننده می گوید: پس از دریافت مجوز رسمی شهرکت صنعتی و ابلاغ آن از سوی  استان به کلیه شهرداری ها، شهرداری گلستان اقدامات سرکوبگرانه خود را دوچندان کرد و با مراجعه حضوری به درب مراکز صنعتی و تولیدی اقدام به دریافت مبالغ غیرقانونی از صاحبان مراکز فوق می کرد و این امر برای ما در سایه ای از ابهام قرار گرفته که شهرداری گلستان بر اساس چه ماده قانونی است دست به چنین اقداماتی می زند.

مدیرعامل شرکت صنعتی قلعه میر  عنوان کرد: برغم اینکه قانون صراحتاً هرگونه دخالت شهرداری ها را از حریم قانونی شهرکهای صنعتی منع کرده ولی شهرداری گلستان اقدام به تخریب تابلو ورودی شرکت، برچیدن کیوسک های همگانی و اقدام دیگر کرده است.

سرکوب صنعت و تولید در گلستان ادامه دارد

نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان نیز ضمن تائید برخی نگرانی هایی که امروز در مسیر صنعت و تولید شهرستان ها سایه افکنده گفت: شهرداری گلستان ظاهراً فراموش کرده که مقام معظم رهبری طی چندین سال اخیر در فرمایشات ارزشمند خویش به ویژه در پیام های نوروزی بر اهمیت تولید و صنعت تاکید فراوانی دارند .

ابراهیم نکو در گفتگو با مهر اظهار داشت: گویا شهرداری گلستان قصد دارد برخی کم کاری های خود را در حوزه مدیریتی و انتخاباتی به  صاحبان صنعت و تولید تحمیل کند.

وی افزود: دخالت شهرداری ها در حریم شهرکت های صنعتی بر اساس قانون مصوب امری کاملا غیر قانونی است ولی شهرداری گلستان با علم به غیرقانونی بودن اقدام به سرکوب کردن صنعت و تولید شهرستان را دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رفتارهای اخیر شهردار گلستان را خارج از عرف یک  مدیر ارزشی یاد کرد و اذعان داشت: در کشوری اسلامی در حالی مدال خدمت گذاری را برگردن خود انداختیم که دارای رهبری فرزانه و ملتی قدر شناس هستیم که اینگونه رفتار ها در نظام اداری کشورمان جایگاهی ندارد.

استاندار تهران با اقدامات غیرقانونی شهرداری گلستان برخورد کند

نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان ضمن هشدار به استاندار تهران مبنی بر برخورد قاطع و قانونی با اقدامات غیرقانونی شهرداری گلستان، بر لزوم هوشیاری آنان و دستگاه ها مربوطه در  مدت زمان باقی مانده از مدیریت شهردار تاکید کرد.

نکودر ادامه  با اشاره به اینکه برخی مطالبات شهرداری گلستان از صاحبان صنعت و تولید امر غیرقانونی است، ادامه داد: تحرکات  شهرداری گلستان علیه صنعت و تولید پس از صدور مجوز و ابلاغ استان به شهرداری مبنی برعقب نشینی از حریم شهرک های صنعتی شهرستان بهارستان کاملاً غیر قانونی است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از استاندار تهران به عنوان قائم مقام شورای اسلامی شهر گلستان خواست که سریعا در این خصوص اقدام کنند و در صورت بی توجهی این موضوع در صحن علنی با وزیر کشور مطرح خواهد شد.

حمایت از صنعتگران تحقق شعار رهبری است

فرماندار شهرستان بهارستان نیز در گفتگو با مهر ورود شهرداری گلستان را مغایر با بخشنامه و قانون مصوب شهرک های صنعتی یاد کرد و گفت: پس از اعتراضات گسترده صاحبان صنعت و تولید  از سوی فرمانداری مکاتبه ای با شهرداری استان صورت گرفته است.

یونس نوبخت، حمایت از صنعت و تولید را در چنین شرایطی مهم یاد کرد و اظهار داشت: دشمنان قسم خورده که از هر سوی در تلاش برای شدت بخشی به تحریم ها هستندبرخورد قهرانه با صاحبان تولید و صنعت  توجیح عقلانی ندارد.

شهردار گلستان حاضر به مصاحبه با مهر نشد

متاسفانه مراجعات مکرر خبرنگار مهر برای شنیدن اظهارات شهردار بی نتیجه بود چرا که در هر بار از مراجعه برغم  هماهنگی با عدم حضور شهردار مواجه شدیم و  ظاهرا مسئول روابط عمومی نیز در این رابطه نتوانست اظهار نظری برای توجیه افکار عمومی بویژه در حوزه صنعتی داشته باشد.

در این راستا صاحبان صنایع و تولید منطقه با ارسال طوماری اقدام شهرداری گلستان را محکوم و از استاندار تهران خواستار رسیدگی فوری نیز شدند.

کد خبر 24737

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =