رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه در حال حاضر 9 هزار پایگاه بسیج روستایی در کشور فعال است، گفت: طرح «بسیج همگام با کشاورز» تا سال آینده در همه این پایگاه‌ها اجرایی می‎شود.

سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در همایش اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با تحقق حماسه سیاسی، زمان تحقق حماسه اقتصادی رسیده است و مردم با همراهی خود می‎توانند دولت را در تحقق این حماسه یاری دهند.

وی تحقق حماسه اقتصادی را مستلزم همراهی مردم دانست و گفت: بدون همراهی مردم این حماسه محقق نمی‎شود و برهمین اساس باید همه تلاش کنند با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود گام مهم در این راستا بردارند.

سردار نقدی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی و دامپروری روستاهای کشور، افزود: ما در حال حاضر 500 هزار حلقه چاه ثبت شده در کشور داریم که می‎توانیم در کنار این چاه‌ها استخرهای پرورش ماهی ایجاد کنیم و از این طریق نیاز گوشتی کشور را به خوبی تامین کنیم.

وی تصریح کرد: اگر این طرح را در 50 هزار چاه اجرا کنیم، تولید شیلات استان دو برابر می‎شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، تولید ورمی کمپوست را از دیگر طرح‌های تدوین شده در بسیج برشمرد و گفت: ما سالانه 600 هزار تن کود فسفات از خارج وارد می‌کنیم که اگر بتوانیم 40 هزار واحد ورمی کمپوست در کشور ایجاد کنیم وابستگی ما به واردات این محصول قطع می‎شود.

سردار نقدی ادامه داد: تولید قارچ و مرغ محلی، پرورش گیاهان دارویی و تولید میوه خشک از دیگر طرح‌هایی است که به زودی اجرا می‏شود.

وی، علمی کردن کشاورزی و دامپروری را مهم‌ترین راهکار تحقق حماسه اقتصادی دانست و گفت: با اجرای طرح «بسیج همگام با کشاورز» که از ماه آینده در کشور اجرا می‎شود این مهم محقق می‎شود.

سردار نقدی، آموزش را از مهم‌ترین راهکارهای علمی کردن کشاورزی و دامپروری دانست و افزود: با آموزش روستائیان و ارائه کمک‌های لازم به آن‌ها به زودی کشاورزی ما از حالت سنتی خارج می‎شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در حال حاضر 9 هزار پایگاه بسیج روستایی در کشور فعال است، ادامه داد: طرح «بسیج همگام با کشاورز» تا سال آینده در همه این پایگاه‌ها اجرایی می‎شود.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: تحقق حماسه اقتصادی مستلزم آموزش و همت مردم است و ما تمام تلاش خود را در این راستا به کار گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در طرح‌های اقتصادی بسیج، سرمایه‌گذاری بسیار اندک است، اظهار کرد: ما با همین سرمایه‌های اندک اما با روش‌های علمی می‎توانیم تولیدات خود را چند برابر کنیم.

سردار نقدی افزود: تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصادی مقاومتی وظیفه همگان است و بسیج در این راستا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا شاهد رشد و پیشرفت بیش از پیش کشور باشیم.

کد خبر 23733

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =