محسن مشکانلو: هزینه راه اندازی بسترهای نام برده شده به صورت وام ۵۰ تا ۲۵۰ میلیون ریال با کارمزد ۴درصد توسط شرکت نگارنصر با همکاری بسیج سازندگی به افراد پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آفتاب ري از ورامین محسن مشکانلو در مورد اولین کارگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ورامین گفت: اولین کارگاه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان ورامین به همت سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) و ناحیه ورامین به منظور کمک به علاقه مندان کار در زمینه های مختلف دامپروری و کشاورزی برگزار گردید.

وی گفت: جهت اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مدظله العالی) و شکستن حصر تولیدات دامی و کشاورزی، سپاه وارد عمل شده و در زمینه های مختف ورود پیدا کرده است که یکی از آنها تولید و توزیع جوجه ۴۵ روزه بین عموم مردم است.

محسن مشکانلو در مورد اهداف دیگر این طرح نیز گفت: از اهداف دیگر این طرح تولیدات مورد نیاز خانواده توسط افراد و همچنین در اختیار دیگران گذاشتن آن تولیدات می باشد، نه خود اشتغالی و درآمد زایی.

مشکانلو در مورد هدف از این کار گفت: دلیل توزیع این جوجه ها بین عموم مردم، جلوگیری از بالا رفتن قیمت بی رویه مرغ و تخم مرغ است.

وی در مورد زمینه های دیگر این پروژه نیز گفت: سپاه در چندین زمینه شروع به فعالیت کرده است که می توان از تولید ماهی، قارچ، کرم ورمی کمپوست، ماکیان شامل اردک و غاز و مرغ های بومی نام برد که برای تمام این مباحث به افراد متقاضی کلاس های آموزشی برگزار شده و با نحوه کار در زمینه مربوطه آموزش داده می شود.

مشکانلو در زمینه توزیع دستگاه های جوجه کشی در بین روستاییان نیز گفت: یکی دیگر از برنامه های این پروژه توزیع دستگاه های جوجه کشی بین روستاییان شهرستان می باشد که پس از تولید جوجه از آنها استفاده و خریداری می شود.

وی در مورد هزینه های راه اندازی مراکز مورد نظر نیز گفت: هزینه راه اندازی بسترهای نام برده شده به صورت وام ۵۰ تا ۲۵۰ میلیون ریال با کارمزد ۴درصد توسط شرکت نگارنصر با همکاری بسیج سازندگی به افراد پرداخت می شود که مبلغ دقیق آن بستگی به نوع فعالیت اشخاص دارد.

محسن مشکانلو همچنین در مورد افراد مسئول پرداخت این وام ها نیز گفت: در شهرستان های کشور مسئولین بسیج سازندگی نواحی مقاومت بسیج مسئولیت این شرکت را نیز بر عهده دارند.

وی همچنین در مورد افرادی که این وام ها به آنها تعلق می گیرد نیز گفت: برای ما بسیجی بودن و یا نبودن اشخاص ملاک نیست، بلکه ملاک همکاری ما بومی بودن اشخاص و همچنین دارا بودن شرایطی مانند: صاحب زمین بودن، قابلیت انجام کار و همچنین گذراندن کلاس های سازمان فنی و حرفه ای را داشتند است.

وی در پایان در مورد زمان پایان این طرح بنا به اسم این طرح نیز گفت: این طرح تنها در سال جاری اجرا نمی شود، بلکه در سال های آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد ولی زمینه فعالیت ها عوض شده و در زمینه های دیگر فعالیت خواهیم کرد و افرادی که علاقه مند به همکاری و دریافت وام می باشند می توانند با مراجعه به قسمت بسیج سازندگی سپاه ورامین از مزایای این طرح استفاده کنند.

کد خبر 23725

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =