مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه پیشوا گفت :روزه از سویی موجب تقویت ابعاد وجودی انسان از جمله ابعاد روحی و توانی او شده و از طرف دیگر باعث روی‌آوردن افراد به سوی تقوا و نیکی می‌شود.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آفتاب ري از پیشوا ، حجت الاسلام باقرتاجیک مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه پیشوا با اشاره به پیشینه ماه مبارک رمضان در میان سایر ادیان اظهار داشت : به مصداق آیه ۱۸۳از سوره مبارکه بقره روزه گرفتن درسایر ادیان رواج داشته است .مانند تورات حضرت موسی (ع)  که بیان می دارد حضرت موسی (ع) چهل روز درکوه طور روزه داشتند و همچنین انجیل حضرت عیسی (ع) که بیان می دارد حضرت عیسی (ع) و حواریون ایشان نیز روزه می گرفتند و وبر مومنین نیز مانند ادیان گذشته روزه گرفتن واجب شده است.

حجت السلام تاجیک در ادامه برترین اعمال در ماه مبارک رمضان را بر اساس سخنان ائمه معصومین(ع)، پرهیز از محرمات عنوان کرد و افزود: میهمانی که میزبان آن خداوند متعال است باید توشه‌ای ارزشمند بردارد تا لایق این میهمانی باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه پیشوا درادامه با بیان بخشی از فضایل ماه مبارک رمضان اظهار داشت : ماه مبارک رمضان ماهی است که نفس‌ها تسبیح، خواب عبادت، عمل‌ها مقبول و دعاها مستجاب می‌شود.ٰتلاوت یک آیه از قرآن در این ماه برابراست با تلاوت کل قرآن و یک رکعت نماز شخص روزه دار دراین ماه برابراست با ثواب هفتاد رکعت نماز در ماه های دیگراست.

وی با اشاره به اثرات روزه در جسم و جان انسان گفت: روزه از سویی موجب تقویت ابعاد وجودی انسان از جمله ابعاد روحی و توانی او شده و از طرف دیگر باعث روی‌آوردن افراد به سوی تقوا و نیکی می‌شودو دوری از گناه در ماه رمضان موجب تمایل انسان برای دوری از شیطان در ماه‌های دیگر شده و زمینه‌ای برای کسب روزی حلال می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه پیشوا گفت:معاونت عقیدتی سیاسی برنامه های متنوع آموزشی از جمله آموزش روخوانی پایوران وسربازان و روانخوانی، ٰترجمه و مفاهیم ویژه سربازان و تفسیر سوره مبارک صف ویژه پاسداران و همچنین مباحث اخلاقی و احکام را به صورت مشترک اجراء خواهد نمود. و روزه های پنج شنبه هر هفته انس با قرآن که با همت معاونت روابط عمومی وتبلیغات سپاه ناحیه پیشوا برگزار خواهد شد.

کد خبر 23718

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =