کد خبر 23702
۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۰

فرمانده نیروی زمینی از تولید جدیدترین نسل از موشک‌های نازعات توسط جهاد خودکفایی ارتش خبر داد و گفت: هم‌اکنون این موشک در اختیار نیروی زمینی قرار گرفته و در رزمایش آتی از آن رونمایی خواهد شد

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از تسنیم امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تجهیز نیروی زمینی به جدیدترین نسل موشک "نازعات" خبر داد و گفت: با همتی که جوانان ایرانی در راستای خودکفایی در تولید موشک‌های در نیروی زمینی ارتش به کار گرفتند، امروز جدیدترین نسل از موشک نازعات با ویژگی‌‌هایی مختلف از جمله برد بیشتر، دقت در اصابت به هدف و قدرت تخریب بالاتر را در اختیار گرفتیم.

به گفته فرمانده نیروی زمنی ارتش، این موشک توسط جهاد خودکفایی و تحقیقات صنعتی ارتش به تولید رسیده است. امیر پوردستان بر همین اساس اعلام کرد که در رزمایش آتی نیروی زمینی ارتش، از این نسل از موشک‌ها استفاده خواهیم کرد تا ویژ‌گی‌های اعلام شده آن را مورد آزمایش قرار دهیم. ارتش جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون به موشک‌های مختلفی از "نازعات"ها مجهز است؛ در همین زمینه، نازعات۱۰ یک موشک بالستیک کوتاه برد با پیش‌رانش سوخت جامد است که بردی حدود ۱۳۰ کیلومتر دارد. اما حالا از فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفت‌و‌گو خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم می‌گوید، برد جدیترین نسل از موشک‌های نازعات نسبت به نسل‌های قبلی، به بیش از ۱۵۰ کیلومتر ارتقا یافته است. موشک‌های بالستیک میان‌برد نازعات، از روی سکوهای متحرک پرتاپ شده و این خود قابلیتی است که این موشک‌ها را نسبت به نمونه‌های مشابه متمایز می‌کند.
کد خبر 23702

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =