کد خبر 20365
۲۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۰

56 نماینده مجلس به وزرای کشور، دادگستری و فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص لزوم رعایت حرمت ایام فاطمیه در روز پنجم فروردین سال 92 تذکر کتبی دادند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل ازفارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز چهارشنبه از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

تابش، حسینی، سبحانی‌نیا، فتح‌الله حسینی، نبویان، سادات ابراهیمی، فتحی‌پور، بیگی، حسین‌زاده، رستمیان، صابری، سالک کاشانی، زاهدی، رحمانی، نوروزی، حسینی، عبدالهی، کوثری، ناصری، ثروتی، سنایی، رحماندوست، دهدشتی، خسته‌بند، انصاری، یوسفیان ملا، پیرمؤذن، رجایی، پزشکیان، قره‌ سید، احمدی، جعفرزاده، سقایی، مصباحی‌مقدم، امیری، سودانی، نادران، پورفاطمی، ندیمی، نعمتی، آشوری، زمانیان، هاشمی، موسوی لارگانی، حیدرپور، احمدی، فولادگر، باقری، میرکاظمی، بزرگواری، تاج‌گردون، هروی، توکلی، مرندی، بیاتیان و جهانگیرزاده به وزرای کشور، دادگستری و فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص لزوم رعایت حرمت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روز 5 فروردین سال 1392 توسط رسانه‌های ملی، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی، اداری و فرهنگی که به نحوی مرتبط با برگزاری جشن‌های نوروزی هستند، تذکر دادند.

طبیب‌زاده نوری نماینده تهران خواستار توضیح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص علت تخصیص اعتبار برای ساخت فیلم لاله شد.

خجسته نماینده همدان به وزیر امور خارجه در خصوص اتخاذ دیپلماسی فعال در دادگاه‌های بین‌المللی به منظور استرداد مدیرعامل سابق بانک ملی و به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص اتخاذ راهکارهای مناسب به منظور تأمین معیشت مردم تذکر داد.

عالی نماینده زابل به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در پرداخت عیدی و پاداش فرهنگیان بازنشسته و به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص لزوم جذب نیروهای بومی در دانشگاه‌ها تذکر داد.

عبدی نماینده خرم‌آباد خواستار توضیح وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت حذف دفتر آبخیزداران کرخه در استان لرستان شد.

صرامی نماینده خمینی‌شهر به وزیر کشور در خصوص تسریع در حل مشکلات رفاهی و معیشتی شهرستان خمینی‌شهر تذکر داد.

آصفری نماینده اراک به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت سهام عدالت در شهرستان اراک، خنداب و کمیجان تذکر داد.

قادری نماینده شیراز به وزیر کشور در خصوص تسریع در ارتقای تقسیمات کشوری دهستان‌های داریون، صدرا و بخش زرقان تذکر داد.

دهدشتی، صامری،‌ موسوی‌نژاد، پورفاطمی، جدگال و بائوج لاهوتی به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت حقوق ارزی دریانوردان تذکر دادند.

حسینی، امیرآبادی، زارع، ندیمی،‌ اسماعیلی، شهریاری، اسفنانی، کولیوند، رضایی، سید شریف حسینی، ثابتی، رحماندوست، خجسته، محسنی، دهقانی، برومندی و جهانگیرزاده به رئیس ‌جمهور در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات رزمندگان معسر تذکر دادند.

برومندی، رضایی، دوگانی، شفیعی، اسمعیلی، سقایی، جعفرپور و قادری به وزیر نفت در خصوص تأمین و افزایش کود شیمیایی کشاورزان استان فارس تذکر دادند.

حسینی و علیپور نمایندگان قائم‌شهر به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در تأمین امکانات بهداشتی ـ درمانی در شهرستان‌های سوادکوه و قائم‌شهر تذکر دادند.

قاضی‌پور، محجوب و رحمانی نمایندگان ارومیه، تهران و تبریز به رئیس ‌جمهور در خصوص تصویب رقم کوچک افزایش 25 درصدی به حقوق کارگران برخلاف نص صریح اصل 41 قانون کار که بر اساس تورم اعلام بانک مرکزی صورت پذیرفته، تذکر دادند.

فتاحی، بشیری و علیلو نمایندگان شهر بابک، پاکدشت و شبستر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برخورد قانونی با رسانه‌هایی که اخبار غیرواقعی و رفتارهای هتاکانه دارند، تذکر دادند.

چهاردولی نماینده ملایر به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت خام‌فروشی مواد معدنی معادن و صادرات آن از جمله معادن شهرستان ملایر با توجه به وجود امکانات موجود در شهرستان و نیروهای توانمند تذکر داد.

کارخانه‌ای نماینده همدان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اتخاذ برنامه‌ریزی و شیوه کارآمد در توزیع کالاهای اساسی در راستای جلب رضایت عمومی مردم، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تلاش در جهت رفع مشکلات مالی متقاضیان مسکن مهر که رئیس ‌جمهور در سفر به همدان تأکید کرده است و به وزیر کشور در خصوص رعایت عدالت در توزیع اعتبارات به دهیاری‌ها و شهرداری‌های سراسر کشور تذکر داد.

سلیمی و جعفری نمایندگان محلات و بجنورد به رئیس‌ جمهور در خصوص عدم تأمین اعتبار پاداش بازنشستگی ادارات سازمان‌های مختلف از طرف معاونت نظارت و راهبردی ریاست ‌جمهوری تذکر دادند.

اربابی، میرمرادزهی و پشنگ نمایندگان ایرانشهر، سراوان و خاش به وزیر کشور در خصوص علت عدم رسیدگی به اختلاف‌افکنی و معلوم‌الحال بودن فرماندار زابل و اظهارات بدون شأن فرمانداری تذکر دادند.

رستمیان و صابری نمایندگان دامغان و آزادشهر به رئیس ‌جمهور در خصوص ضعف صنعت گردشگری در کشور و فعال کردن آن در ایام تعطیلات نوروزی تذکر دادند.

محمدی نماینده قزوین به وزیر کشور در خصوص عدم رعایت حدود مربوط به تقسیمات کشوری در محدوده بخش‌های طارم سفلی از استان قزوین و تجاوز و تصرف عدوانی در اراضی موسوم به قلتیکان اولیا مربوط به دهستان نیارک تذکر داد.

سلطانی نماینده بروجن به وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس‌ جمهور در خصوص اقدامات غیرقانونی، غیرشرعی و ظلم مؤسسات مالی و اعتباری از جمله مؤسسه ثامن‌الائمه به مردم تذکر داد.

سلطانی و سرقلعه نمایندگان بروجن و لردگان به وزیر نیرو در خصوص بحران مدیریتی در شرکت‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تذکر دادند.

محمدی و حسینی صدر نمایندگان قزوین و خوی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم تسریع در تحویل پروژه مسکن مهر متقاضیان و تکمیل خدمات روبنایی مانند ساخت و تکمیل مدارس، مساجد و پاسگاه‌های انتظامی تذکر دادند.

هاشمی نخل ابراهیمی نماینده میناب به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از قطع خدمات آبرسانی با تانکر به روستاهای شرق و غرب جاسک تذکر داد.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بی‌مسئولیتی رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآنی در تعطیلی بخش برادران دانشکده علوم قرآنی بجنورد تذکر داد.

جعفری و سلیمی نمایندگان بجنورد و محلات به وزیر کشور در خصوص نبود تمهیدات لازم، کافی، دقت و تدبیر در خصوص مسافران نوروزی در کشور و ضرورت وجود تجهیزات کافی و تدبیر برای مسافران نوروزی در کشور تذکر دادند.

پورمختار نماینده بهار به رئیس‌ جمهور در خصوص عدم اجرای دستور وی و مصوبه هیئت دولت در خصوص تبدیل ساماندهی خنک‌کننده نیروگاه شهید مفتح کبودرآهنگ از سوی وزیر نیرو تذکر داد.

هاشمی نماینده میناب به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اجرا و تکمیل طرح فاضلاب روستای بندری تیاب و تسریع در احداث آب‌شیرین در جاسک و سیریک تذکر داد.

زارع نماینده آباده به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص عدم اجرایی شدن مصوبه تاریخ 11/2/86 هیئت دولت در خصوص اجرایی شدن مصوبه مذکور مبنی بر مردمی شدن معادن چاه‌مرغی ده‌بید تذکر داد.

سودانی نماینده اهواز به وزیر نیرو در خصوص اصلاح شبکه فرسوده برق استان خوزستان و به رئیس‌ جمهور در خصوص تعیین شهرستان جدید کارون در ردیف مناطق محروم و اختصاصی اعتبارات ویژه در بودجه جاری و سال آینده تذکر داد.

صامری نماینده خرمشهر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضعف مدیریت مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرمشهر تذکر داد.

فتح‌الله حسینی،‌ نعمتی، دهقانی و حسین‌زاده نمایندگان قصرشیرین، اسدآباد، ورزقان و نقده به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص علت عدم توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات ورزشی و محروم شدن روستاها از این اعتبارات تذکر دادند.

محجوب نماینده تهران به وزیر راه و شهرسازی در خصوص رسیدگی به اقدامات سوءمدیریتی در شرکت‌ ساختمانی عمرانی تک‌لار وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تذکر داد.

سلطانی نماینده رزن به رئیس ‌جمهور در خصوص احقاق حقوق و رفع تبعیض از بهورزان کشور تذکر داد.

کد خبر 20365

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =