حزب «مجلس وحدت مسلمین پاکستان» به همراه صدها تن از چهره‌های سرشناس سیاسی و فعالان حقوق بشر و رهبران اقلیت‌های مذهبی از جمله رهبر مسیحیان در شهر لاهور تظاهرات کردند.

این تظاهرات به‌دعوت «علامه راجا ناصر عباس جعفری» رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین و با هدف برقراری امنیت در پاکستان انجام شد.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که روز گذشته از مسجد جامع «صاحب‌الزمان» تا منطقه «اسلام‌پوره» لاهور تظاهرات کردند با سردادن شعار‌هایی در مخالفت با تروریسم، ترورهای هدفمند و جنگ فرقه‌ای خواهان برقراری امنیت در کشور شدند.

راهپیمایان تأکید کردند که شیعیان نه تنها در حادثه «عباس تاون» کراچی بلکه در سراسر پاکستان کشته می‌شوند اما احزاب سیاسی سعی دارند با همکاری تروریست‌ها در انتخابات پیروز شوند.

رهبران حزب وحدت مسلمین با ابراز تأسف از کشته شدن تعدادی از برادران اهل سنت در حادثه عباس تاون این واقعه را به علمای اهل سنت تسلیت گفتند.

رهبران حزب وحدت مسلمین با اشاره به اینکه شیعیان و سنی‌ها در پاکستان هر 2 هدف حمله تروریست‌ها قرار می‌گیرند، تأکید کردند که شیعیان مصمم هستند با کمک برادران اهل سنت خود نقاب از چهره تروریست‌ها برداشته و آنان را رسوا کنند.

رهبران مجلس وحدت مسلمین همچنین از دولت خواستند تا به قربانیان حادثه عباس تاون مسکن و غرامت داده شده، زخمی‌های این انفجار رایگان معالجه شوند، عاملان جنایت عباس تاون هر چه زودتر دستگیر شوند و یک عملیات گسترده علیه تروریست‌هایی که مبادرت به عملیات تروریستی در داخل کشور می‌کنند انجام شود.

همزمان با این راهپیمایی، سایر شهرهای ایالت «پنجاب» پاکستان از جمله «بکهر»، «لیه»، «دیره غازی خان»، «کبیروالا»، «چکوال»، «بهاولپور» و «بهاولنگر» نیز شاهد تظاهرات گسترده شیعیان در روز جمعه بود.

طی چند هفته اخیر، وقوع چندین حمله تروریستی در مناطق شیعه‌نشین کویته و کراچی پاکستان باعث کشته و زخمی شدن صدها تن که اغلب آنان از جامعه شیعی پاکستان بودند شد که این حوادث خشم و اعتراض گسترده مردم و احزاب این کشور را به‌دنبال داشته است.

کد خبر 19750

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =