عضو جمعیت زنان انقلاب اسلامی گفت: تشخیص مقام معظم رهبری، فصل‏الخطاب رابطه ایران و آمریکاست.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري لاله افتخاری امروز در گفت‏ وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران با اشاره به مقوله رابطه ایران و آمریکا اظهار داشت: این رابطه تا زمانی که آمریکا، آمریکاست و ایران اسلامی بر صراط مستقیم خود باقی بماند، امکان‏پذیر نیست.

وی با اشاره به ماهیت متفاوت این دو کشور گفت: خداوند در قرآن کریم در مورد گفت‏وگو با اهل کتاب می‏فرمایند «بر سر مشترکات با هم صحبت کنید»، اما این دو کشور با هم مشترکاتی ندارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که آمریکایی‏ها بخواهند ماهیت و خوی استکباری خود را داشته باشند و ارباب مآبانه با ایران برخورد کنند، نمی‏توانیم با آنها سازش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اما زمانی که آمریکایی‏ها ماهیت و رفتارشان را عوض کنند و به تشخیص مقام معظم رهبری و نه دولت یا مجلس در یک شرایط عادلانه قرار بگیریم، می‏توانیم بر سر مشترکات خود به گفت‏وگو بنشینیم.

افتخاری افزود: ما با ملت‏ها و دولت‏ها جز رژیم غاصب اسرائیل که اصلا یک دولت نیست، خصومت و مشاجره نداریم اما با دولت‏هایی که با ما سر سازش نداشته باشند، مشکل داشته و رویکرد آنها را برنخواهیم تافت.

کد خبر 19748

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =