خبرنگار تلویزیون المیادین سوریه با دیدن حضور حماسی و باصلابت بسیجیان قم در رزمایش الی بیت المقدس آرزو کرد که برای مقابله با دشمنان سوریه چنین حضور مردمی پرقدرتی از جوانان سوری را می دیدند.
به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از قم فردا، رضا الباشا در حاشیه بیست و نهمین رزمایش الی بیت المقدس که در استان قم برگزار گردید، عنوان کرد: با اینکه بسیج به اندازه دیگر نیروهای نظامی کشور ایران مسلح نیست اما از قدرت ایمان، روحیه و توان نظامی بالایی برخوردار است.
وی گفت: رزمایش الی بیت المقدس نمونه بسیار خوبی برای نشان دادن قدرت نظامی نیروی مردمی بسیج است.
وی افزود: هر چند در این رزمایش از کمترین تجهیزات نظامی قوی استفاده شده بود ولی هماهنگی و انسجام بین بسیجیان به خوبی قابل مشاهده بود.
این خبرنگار سوری به سازماندهی نیروهای مردمی توسط فرماندهان اشاره کرد و گفت: بسیج، نقش حفاظت از کشور در برابر تهدیدات گوناگون را دارد که با این وجود هیچ کشوری تصور حمله به ایران را هم نخواهد کرد.
الباشا افزود: آموزش نیروهای مردمی بسیج نقطه قوت ایران است که توانسته تمام آنان را به استفاده از سلاح های انفرادی و جمعی مجهز سازد.
خبرنگار تلویزیون المیادین سوریه در پایان با توجه به وضعیت و نابسامانی های سوریه تصریح کرد: اگر ما در کشورمان این چنین فرماندهان و نیروی مردمی را داشتیم هرگز دشمن نمی تواست به کشور ما نفوذ کرده و یا برای ما مشکلی به وجود آورد.
شایان ذکر است سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه نیز به تازگی در مراسم پرچمداران دوکوهه چنین گفت: اگر در رأس انقلاب اسلامی ما در ابعاد مختلف انسان‌های صالحی مانند امام خمینی (ره) و فرماندهان دوران جنگ و هم اکنون مقام معظم رهبری نبودند،‌ هیچ‌وقت این حجم ارزش‌ها در نظام بوجود نمی‌آمد، مشکل امروز سوریه نیز این است که به چنین سرچشمه‌ای متصل نیست. در حقیقت حلقه مفقوده در سوریه وجود انسان‌هایی مثل همت و خرازی است که در دوران دفاع مقدس ما بسیار وجود داشتند و منجر به تحول‌های متحیرکننده‌ای شدند.
کد خبر 18638

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =