جلسه فوق العاده ستاد مرکزی تنظیم بازار و نشست کارگروه حمایت از تولید، از هفت صبح امروز با حضور رئیس جمهور در وزارت صنعت، تجارت و معدن در حال برگزاری است. بنابر این گزارش، محمود احمدی نژاد در این جلسه موضوعاتی چون تأمین کالاهای اساسی برای سال آینده را در دستور کار وزارت صنعت قرار دهد. در همین خصوص یک مقام مسئول در وزارت صنعت لحظاتی پیش به فارس گفت: دستور جلسه امروز کارگروه تنظیم بازار که با حضور رئیس جمهور برگزاری می‌شود، در خصوص تخصیص 5 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی و نحوه استفاده از آن و همچنین دستور ذخیره سازی کالا برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال آتی امروز در کارگروه تنظیم بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول گفت: هفته گذشته محمود بهمنی واردات کالاهای اساسی از کشورهایی که ایران به آنها نفت صادر می‌کند را مطرح کرده بود که در جلسه امروز کارگروه تنظیم بازار درخصوص چگونگی اجرای این طرح صحبت خواهد شد.

وی افزود: اگر امروز وضعیت قیمت خودرو  در وزارت صنعت مشخص نشود، سیاست‌گذاری و تعیین قیمت در خصوص این صنعت از وزارت صنعت معدن و تجارت جدا و زیر نظر مستقیم رییس جمهور خواهد بود.

رییس جمهور هفته گذشته نسبت به سوء استفاده خودروسازان از بخشنامه دولت و گرانی بیش از حد قیمت خودرو شدیدا انتقاد کرده بود. یکی از مواردی که وی به آن معترض بود فروش خودرو از سوی شرکتها بر مبنای قیمتهای تجاری بود که حتی دولت یک بند از بخشنامه اخیر را به گونه ای اصلاح کرد که خودروسازان این قیمتها را کنار گذارند و تحویل خودرو تنها براساس قیمت محاسباتی باشد که سازمان حمایت وزارت صنعت تاکنون برای اجرایی شدن این اقدام دولت کاری نکرده است و همچنان شماری از خودروها با قیمتهای تجاری و دلالی عرضه می شود.

به گزارش فارس، تعیین نحوه کاهش قیمت‌ خودرو از جمله موضوعاتی است که باید در جلسه امروز مطرح شود، چرا که نوسان قیمت خودرو در ماه‌های گذتشه و همچنین اختلاف نظر در قیمت گذاری خودرو بین شورای رقابت و سازمان حمایت مردم را دچار سردرگمی کرده و بسیاری به مشکل برخورده اند.

بنابر این گزاش روز گذشته که خبرگزاری فارس، خبر حضور رئیس جمهور در وزارت صنعت را منتشر کرد، بسیاری از کاربران با نظراتی که درج کردند از ایشان خواستار شده بودند تا درخصوص مهار تورم، کاهش قیمت خودرو و تنظیم و کنترل بازار کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام دهد.

کد خبر 18550

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =