کد خبر 171527
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۰
زنگ اقتصاد مقاومتی در رباط کریم به صدا در آمد

اقتصاد مقاومتی و اتکای به تولیدات داخلی همواره راهگشای اقتصاد بیمار کشوری است که وارادت بی رویه توانسته ضربات مهلکی بر پیکره اقتصادی آن وارد کند.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از خبرنگار رباط نیوز، اقتصاد مقاومتی و اتکای به تولیدات داخلی همواره راهگشای اقتصاد بیمار کشوری است که وارادت بی رویه توانسته ضربات مهلکی بر پیکره اقتصادی آن وارد کند.
براساس این گزارش، سپاه شهرستان رباط کریم علی رغم بار فعالیت های فرهنگی در شهرستان، توانسته زنگ اقتصاد مقاومتی را در رباط کریم به صدا در آورد، بسیج سازندگی این شهرستان در کنار نگاه ویژه خود به محرومان و بازسازی منازل آن ها توانسته به ابعاد اقتصاد مقاومتی نیز توجه کند. این حوزه توانسته است در محیطی به ابعاد ۱۲ متر در فضای کنونی ناحیه مقاومت بسیج، بیش از ۱۸۰ کیلوگرم قارچ را پرورش دهد و وارد باز مصرفی شهرستان رباط کریم نماید. در این باره محمد جواد شیراوژن، مسئول بسیج سازندگی سپاه رباط کریم می گوید: با توجه به برنامه‌های پیش رو در ارتباط با تحقق اقتصاد مقاومتی، با حمایت فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم، یک کارگاه پرورش قارچ به عنوان پایلوت در فضای کنونی ناحیه احداث شد تا بتوان به کار تولید قارچ مشغول شد. وی افزود: این فضا می تواند به سایر نواحی، حوزه ها و پایگاه ها انتقال یابد تا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشته شود. مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان رباط کریم ابراز کرد: در هر ۴۵ روز یک بار می توان از فضای کنونی، قارچ برداشت کرد. وی با اشاره به دیگر طرح های این ناحیه افزود: قرار است یک کانکس در ناحیه مستقر می‌شود که در آن حدود ۴۰۰ عدد مرغ تخم گذار پرورش داده می شود و از این طریق نیز می‌تواند در زمینه اقتصادی تولیدات مطلوبی را در سطح شهرستان ایجاد کرد. ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????
  انتهای متن/*
کد خبر 171527

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =