اجرای طرح محرومیت زدایی بسیج سازندگی در روستاهای پیشوا

گروه های جهادی بسیج سازندگی، در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و در راستای طرح محرومیت زدایی، برای تکمیل منازل نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) چند روزی است مشغول خدمت رسانی به روستاییان شهرستان پیشوا هستند.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا، مقام معظم رهبری در چند سال اخیر به طور مکرر در خصوص اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تأکید داشتند و این تکرار هم حساب شده و هدفمند است تا پنبه هایی که در گوش بعضی از خواص و مسئولین وجود دارد بیرون بیاید تا بلکه بشنوند و بصیرت پیدا کنند. اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که فقط متکی به داخل کشور باشد و دشمنان بیرونی نتوانند بر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران اثر بگذارند.   رمز پیروزی ما در جنگ اقتصادی ،اقتصاد مقاومتی و توجه به توان و ظرفیت های بومی است و همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند، مبنای اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی و استحکام بنیه درونی اقتصاد است.   برای حل مشکلات کشور باید نگاه خود را به درون کشور متمرکز کنیم نه این که چشم امیدمان به دست دشمنان باشد و منتظر باشیم دشمنان مشکلات ما را حل کنند. مسئولین کشور ما باید به این باور برسند که همه مشکلات کشور با توان، همت و غیرت فرزندان این مرز و بوم قابل حل است و نیازی نیست تا به برای حل این مشکلات دست به دامن دشمنان قسم خورده این نظام شوند.   امروز نظام اسلامی بیش از گذشته نیاز به توجه و اعتماد به نیروهای داخلی دارد که نمونه بارز آن همین گروه های جهادی است. جوانانی که زندگی راحت و با امکانات خوب شهری را رها کرده و برای کمک به هموطنانشان به روستاها می روند.   این جوانان ثابت کردند که از خودگذشتی، روحیه جهادی و غیرت آنان اگر از نسل اول انقلاب اسلامی بیشتر نباشد، کمتر نیست.   رهبر معظم انقلاب در دیدار با شرکت‌کنندگان نهمین همایش ملی «نخبگان فردا» فرمودند: «روحیّه‌ی جهادی یعنی کار را برای خدا انجام دادن، کار را وظیفه‌ی خود دانستن، همه‌ی نیروها را در راهِ کارِ درست به میدان آوردن؛ این روحیّه‌ی جهادی است. برای اینکه این روحیّه‌ی جهادی در شما تقویت بشود، حضورتان در اردوهای جهادی خیلی خوب است. نگویید وقتمان تلف میشود؛ نه، بیشترین و بهترین استفاده از وقت همین است. درستان را بخوانید، پژوهشتان را بکنید، کارتان را بکنید، در اردوهای جهادی هم که در دوره‌ی سال، چند هفته‌ای انسان را مشغول میکند شرکت کنید. این شما را با متن مردم آشنا میکند، این شما را با مشکلات و معضلات جامعه که غالباً از چشم مسئولین دور میماند، آشنا میکند.
منزل یکی از نیازمندان در روستای گلعباس شهرستان پیشوا
بعضی از مسئولین خبر از واقعیّتهای جامعه ندارند، دُور خودشان و یک شعاع محدودی را فقط می‌بینند؛ [اینکه‌] در روستاها چه میگذرد، در شهرهای دور چه میگذرد، در خانواده‌های فرودست چه میگذرد، اینها را اصلاً ملتفت نیستند. این را من در طول این تجربه‌ی طولانی بیست سی ساله، مکرّر تجربه کرده‌ام؛ این را دیده‌ام در بعضی‌ها که به شما عزیزانم دارم عرض میکنم؛ خبر ندارند که چه هست. شما الان جوان هستید، نیرو دارید، حوصله دارید، وقت دارید، گرفتاری زیادی ندارید، از این فرصت استفاده کنید. یکی از فرصتها هم همین اردوهای جهادی است. این اردوهای جهادی به مراتب بهتر از اردوهایی است که متأسّفانه هنوز هم معمول است. با اینکه من هشدار داده‌ام، بعضی‌ها اردو درست می کنند که بفرستند اروپا؛ اردوی دانشجویی به اروپا! یکی از غلطترین کارها این است؛ این اردوی جهادی، از آن به مراتب بهتر و شرافتمندانه‌تر و مفیدتر است. حضور در اردوهای جهادی، تماس مستقیم با مردم، احساس مسئولیّت پیدا می کنید. انسان وقتی خدمت کرد به‌طور مستقیم، خدمت در چشم انسان عزیز می شود؛ نقاط ضعف را پیدا می کنید.» گروه های جهادی بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) استان تهران نیز در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و در راستای طرح محرومیت زدایی، برای تکمیل منازل نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) چند روزی است مشغول خدمت رسانی به روستاییان شهرستان پیشوا هستند. در این پروژه که با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا می شود، قرار است منازل ۲۹ خانواده نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تکمیل شود و ان شاءالله تمامی این ۲۹ منزل تا پایان بهمن ماه تکمیل و تحویل خانواده ها خواهد شد. همچنین در حاشیه این اقدام خیرخواهانه، تیم های پزشکی و فرهنگی گروه های جهادی به ویزیت و مشاوره رایگان و همچنین رفع شبهات اعتقادی روستاییان می پردازند. انتهای متن/*
کد خبر 171418

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =