متولیان باید به مشکلات حوزه جوانان آگاهی و باور داشته باشند

محمدرضا رستمی تصریح کرد: تفکیک دو حوزه ورزش و جوانان هم موجب می‌شود که این وزارتخانه مجال بهتری برای رسیدگی به ورزش داشته باشد و هم مسائل جوانان بهتر پیگیری شود و جوانان مسائل خاصی دارند که لازم است برای آنها برنامه‌ریزی‌های مشخصی بکنیم و باید متولیان به مسائل خاص جوانان آگاهی و باور داشته باشند.

به گزارش تهران نیوز ،  محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به تدوین سند ملی اشتغال جوانان عنوان کرد: این سند در کمیسیون اشتغال در حال تدوین است و در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال ۹۵ ارائه می‌شود.
وی افزود: در موضوع تخصیص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی به ورزش و جوانان از ستاد ملی ساماندهی امور جوانان انتظار می‌رود که کمیته لازم در جهت نظارت به تخصیص این بودجه را تشکیل دهد و از عملکرد دستگاه‌ها در این زمینه گزارش تهیه و به دبیرخانه ستاد ارائه کند. رستمی اظهار داشت:  بند «د» قانون تخصیص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی به حوزه ورزش و جوانان درباره کمک به اشتغال و ازدواج جوانان، غنی‌ سازی اوقات فراغت، توسعه و استمرار فرهنگ ایرانی اسلامی و تقویت کارآفرینی است. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی آنقدر مشکل دارند که فرهنگ، ورزش و جوانان در اولویت دستگاه‌های اجرایی نیست و با این حال با گذشت یک ماه و نیم از ابلاغ این قانون از پنج دستگاه گزارش گرفته‌ایم و اگر در سال‌های آینده نیز عزمی برای اجرای این قانون وجود داشته باشد، از حدود ۵۰ دستگاه می‌توانیم گزارش‌هایی را دریافت کنیم. وی ادامه داد: تفکیک دو حوزه ورزش و جوانان هم موجب می‌شود که این وزارتخانه مجال بهتری برای رسیدگی به ورزش داشته باشد و هم مسائل جوانان بهتر پیگیری شود و جوانان مسائل خاصی دارند که لازم است برای آنها برنامه‌ریزی‌های مشخصی بکنیم و باید  متولیان به مسائل خاص جوانان آگاهی و باور داشته باشند.
انتهای متن/*
کد خبر 171412

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =