امنیت ایران، حاصل ولایت فقیه است/ سیاست‌های عربستان فتنه‌گرانه است

امام جمعه مسجد شهر واشنگتن روز دوشنبه در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، امنیت ایران را حاصل اداره کشور بر اساس نظریه ولایت فقیه دانست.

به گزارش تهران نیوز ، «کلارن ریمز»، امام جمعه مسجد شهر واشنگتن که روز دوشنبه میهمان دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران بود، حکومت مبتنی بر نظریه ولایت فقیه را دلیل وجود امنیت و آسایش در ایران، در منطقه‌ای سرشار از درگیری و تنش دانست.

این آمریکایی سیاه‌پوست که نام اسلامی «عبدالعلیم موسی» را برای خود انتخاب کرده متولد ایالت «آرکانزاس»است اما مدتی بعد به کالیفرنیا مهاجرت کرده است.

وی یک آمریکایی سیاهپوست حامی جنبش‌های سیاهان از آمریکاست که برای جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ایران آمده بود.

«عبدالعلیم موسی» پس از آشنایی با مسلمانان در زندان به دین مشرف اسلام ایمان آورده و از آن پس فعالیت‌های زیادی برای حمایت از مسلمانان در آمریکا انجام داده است.

ایشان بعد از وقوع انقلاب اسلامی ایران، از حامیان سرسخت این خیزش مردمی و امام خمینی (ره) شد؛ تا آنجا که در طول ۳۷ سال گذشته بارها به ایران سفر کرده و در حمایت از ولایت فقیه سخنرانی کرده‌اند. سفر امسال «عبدالعلیم موسی» به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجام شده بود.

در جلسه امروز دانشجویان دانشکده مطالعات جهان، محققان و اساتید حضور داشتند.

آقای «موسی» سخنرانی‌اش را با اشاره به فعالیت‌هایش در دهه‌های گذشته در حمایت از جنبش سیاهان آغاز کرد. وی سپس به وجود سابقه نظام برده‌داری در آمریکا پرداخت و در این باره گفت: «پیش از این ایالت‌های مختلف آمریکا شاهد برده‌داری بودند و اکنون مجتمع‌های زندانی برای نگهداری از بردگان جدید طراحی شده‌اند. وی تصریح کرد که برده‌داری همچنان در آمریکا وجود دارد و دولت آمریکا به اتهام ارتکاب جرم، سیاهان را به زندان می‌فرستد.»

امام جمعه واشنگتن، «اسلام واقعی» را «راه حل همه مشکلات» جهان فعلی خواند و با اشاره به تلاش‌های کشورهای غربی برای مقابله با اسلام و مانع‌تراشی در مسیر حرکت جمهوری‌ اسلامی ایران، از ناکام ماندن آنها در اهدافشان ابراز خشنودی کرد.

وی گفت: «حقوق بشر در آمریکا هیچ پیشرفتی نداشته است و در طول دهه‌های اخیر ارتقا نیافته است. اسلام واقعی راه‌حل همه مشکلات امروز بشریت است و غرب همواره درصدد نابود کردن آن است. قدرت‌های غربی همواره سعی داشتند جلوی جمهوری اسلامی را بگیرند اما در سالگرد دوم، سوم و چهارم و سالگردهای بعدی پیروزی انقلاب ما خوشحال و خوشحال‌تر شدیم که این انقلاب پاربرجا ماند.»

آقای «موسی»، تحریم، توطئه، حنگ و برنامه‌های خرابکارانه را از جمله دسیسه‌های مورد استفاده این کشورها علیه ایران برشمرد و افزود: «طی جنگ ایران و عراق همه مردم جهان در یک سو و جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در سوی دیگر بود اما این ایران بود که پیروز شد.»

ایشان در بخش دیگری از اظهاراتش به شخصیت امام خمینی، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران پرداخت و تصریح کرد: «ما مدت‌ها شخصیت وی را مطالعه کردیم و آنچه کرد و آنچه گفت را بررسی کردیم. من وی را دنبال می‌کردم. امام خمینی تغییر شگرفی در دنیا به وجود آورد اما اگر خداوند از این انقلاب محافظت نمی‌کرد انقلاب اسلامی ایران هرگز زنده نمی‌ماند.»

این فعال سیاهان آمریکایی همچنین گفت «مردم ایران خیلی بهتر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنند ولی بعضی از آنها هنوز در تصور این هستند که کاش به آمریکا می‌رفتند اما من به شما می‌گویم که به آمریکا فکر کنید، به محدودیت‌هایی که دارد بیندیشید و به یاد داشته باشید که شرایط خیلی خوبی در ایران دارید.»

عبدالعلیم موسی در ادامه گفت «دلیل آنکه ایران با دیگر کشورهای مسلمان منطقه متفاوت است وجود سیستم ولایت فقیه می‌باشد. اینکه در این کشور امنیت دارید و در آسایش زندگی می‌کنید به دلیل وجود چنین حکومتی است.»

وی افزود: «به کشورهای اطراف خود نگاه کنید. اگر فکر می‌کنید سیستم ولایت فقیه کار نمی‌کند به پاکستان یا افغانستان یا عراق بروید و سیستم اجتماعی و سیاسی آن کشورها را ببینید. اینکه امنیت و آسایش دارید اما همسایه‌های شما خانه‌هایشان ویران می‌شود به خاطر سیستم سیاسی آن کشورهاست.»

این مسلمان سیاهپوست آمریکایی در ادامه به عربستان سعودی اشاره کرد و گفت «سعودی‌ها مبالغ هنگفتی برای فتنه‌گری صرف می‌کنند و درباره شیعیان دروغ‌های بسیاری اشاعه می‌دهند.»

وی در ادامه گفت دروغ‌هایی که سعودی‌ها درباره تحریف قرآن می‌گویند را بررسی کرده است و مطمئن شده که هیچ تحریفی از سوی شیعیان انجام نگرفته است اما سعودی‌ها می‌گویند قرآن شیعیان سه برابر قرآن حقیقی است. این فتنه‌ای است که از سوی سعودی‌ها بسیار دقیق انجام می‌گیرد و ما باید حواس‌مان جمع باشد.

امام موسی در ادامه صحبت‌های خود در دانشکده مطالعات جهان تهران تصریح کرد «عربستان سیاست‌های فتنه‌گرانه‌ای دارد و همواره علیه ایران فتنه‌گری کرده است اما امروز مردم جهان بیشتر از سعودی‌ها نفرت دارند.»

وی خاطرنشان کرد: «بزرگترین معامله تسلیحاتی اخیر در تاریخ توسط عربستان سعودی انجام گرفته است. سعودی‌ها با خرید تسلیحات و دادن آن به داعش همه جهان را از خود متنفر کرده‌اند.»

امام موسی افزود «ما اکنون در دوره خاصی از تاریخ بشری زندگی می‌کنیم. این دوره از زندگی بشر دوره انتقال است. اگر درباره ایران حرف می‌زنیم باید بگویم که قدرت امروز جمهوری اسلامی در منطقه و در جهان به یاری خداوند است. من همواره از جمهوری اسلامی ایران از ولایت فقیه و از سیستم عادلانه انتخابات در این کشور حمایت می‌کنم.»

به گزارش فارس؛ امام جمعه واشنگتن بار دیگر ضمن اشاره به توطئه سعودی‌ها افزود «عربستان سعودی هر اقدامی که می‌کند با اجازه صهیونیست‌ها و جمهوری‌خواهان حامی صهیونیست‌ها انجام می‌گیرد. رژیم سعودی رژیمی غیرمسئول است و هر تصمیم سیاسی که می‌گیرد خارج از کنترل حکومت این کشور است.»

امام موسی در ادامه تأکید کرد «با این وجود همه ما مسلمانان باید به این آیه از قرآن پایبند باشیم: واعتصموا بحبل‌الله جمعیا ولا تفرقوا یعنی همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید این چیزی است که خداوند از ما می‌خواهد.»

انتهای متن/*
کد خبر 171370

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =