علمای حوزه و دانشگاه در مقابل تهدیدها، وظیفه خطیری برعهده دارند

جانشین سازمان بسیج طلاب و روحانیون کل کشور در نشست مشترک حوزه و دانشگاه گفت: امروز اقشار بسج دانشگاه و حوزه در مقابله با تهدیدهای دشمن در نظام اسلامی، وظیفه خطیری به جهت روشنگری مردم برعهده دارند

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از ره به ری، عصر روز پنج شنبه، نشست مشترک وحدت حوزه و دانشگاه به همت سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با حضور دانشجویان و طلاب بسیجی با هدف ارتباط و تعامل هرچه بیشتر و تحلیل میزان موفقیت در وحدت بین این دو نهاد در فرهنگسرای ولای شهرری برگزار شد. آیت الله مفتح هم در دانشگاه و هم در حوزه فعالیت داشته است به همین مناسبت سالروز عروج ملکوتی این عالم ربانی روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است. آیت‌الله قرهی متولی مدرسه علمیه امام المهدی(عج)، در این نشست بیان کرد: تمام مبنای خلقت بر پایه علم استوار است و علم نوری است که در آن حسادت وجود ندارد چرا که حسادت ظلمتی می باشد که متعلق به جنود جهل است.

وی اظهار کرد: افرادی که ظاهر علم را کسب کرده ولی تقوا نداشته باشند همچون شمشیر دو لبه هستند که هم به خود و هم به دیگران آسیب وارد می‌کنند و عالم بی‌تقوا این چنین است پس افراد باید همواره خودسازی داشته باشند چون در غیر این صورت مانند زبیر در مقابل امام خود می‌ایستد.

سردار رسول سنایی‌راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه این نشست به ثمرات پایداری جمهوری اسلامی اشاره کرده و گفت: امروز انقلاب اسلامی با همه فشارها و تهدیدات غرب در مقام مقایسه با کشورهایی که در تراز خود ما وجود دارد روند رو به رشدی دارد.

سنایی راد تصریح کرد: آمریکا با ایجاد جنگ نیابتی در منطقه قصد سلطه بر کشورهای اسلامی را دارد و سعی دارد با اسلام هراسی از نفوذ ایران در کشورهای منطقه جلوگیری کند.

حجت الاسلام علی اکبر داراب کلاهی جانشین سازمان بسیج طلاب و روحانیون کل کشور در پایان این مراسم طی سخنانی، وظیفه اقشار بسیج دانشگاه و حوزه را با توجه به تهدیدهای موجود در جامعه دارای اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: با اتحاد و همدلی بین حوزه و دانشگاه و روشنگری مردم، نظام جمهوری اسلامی از خطراتی چون نفوذ دشمن مصون خواهد بود.
  انتهای متن/*
کد خبر 161547

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =