سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه دومین همایش سیستم‌های راداری که در دانشگاه امام حسین برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران به اهمیت موضوع رادار در ارتقاء توانمندی‌های دفاعی اشاره کرد و گفت: رادار علاوه بر حوزه‌های نظامی در حوزه‌های غیر نظامی و فناورانه نیز نقش مهمی دارد که در جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته شاهد جهش‌هایی در این حوزه بودیم.

وحیدی با بیان اینکه ما می‌توانیم انواع رادارها با فرکانس‌ها و بردهای مختلف را در داخل بسازیم، گفت: رادار در حوزه‌های کشف، شناسایی، رهگیری و کنترل آتش بخش بسزایی دارد که ما نیز تمام توان خود را برای ارتقاء توان در این بخش‌ها به کار گرفته‌ایم.

وی در رونمایی از دستاوردهای جدید دفاعی نیز گفت: در ماه‌های آینده بخشی از این دستاوردها رونمایی خواهد شد که شامل رادار، زیردریایی جدید، ناوشکن پیشرفته جماران 2 و شناورهای تهاجمی پرنده خواهد بود.

وزیر دفاع همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص شهادت سردار حسن شاطری رئیس ستاد بازسازی جنوب لبنان، اظهار داشت: تروریست از جمله موضوعاتی است که جمهوری اسلامی ایران سال‌ها با آن مواجه بوده اما متاسفانه ما می‌بینیم که تروریست‌ها همواره از جانب نظام سلطه که ادعای مبارزه با تروریسم را دارند، حمایت می‌شود.

وحیدی ترور سردار شهید شاطری را موجب افتخار ملت ایران دانست و گفت: اینکه فرزندان انقلاب از جمله سردار شاکری تمام تلاش خود را برای کمک‌رسانی به محرومین و مستضعفان بکار گرفت و از این لحاظ مغضوب نظام سلطه و رژیم صهیونیستی بود، جای افتخار دارد.

وی در پایان گفت: سردار شهید شاطری در راستای کمک‌رسانی به مردم محروم لبنان گام‌های مهمی برداشت و منشأ خدمات بسیاری بود.

کد خبر 16147

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =