به گزارش پايگاه خبري آفتاب ری ـ «عبدالفتاح مورو»، نائب رئیس جنبش اسلام‌گرای النهضه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تونس درباره اینکه چه کسانی در پس ترور سیاسی شکری بلعید رهبر معارضان تونس و ایجاد ناآرامی در این کشور هستند، افزود: طرفی که این اقدام شنیع را انجام داد نمی‌خواهد روند انتقال دموکراتیک قدرت در تونس با موفقیت به پیش برود و دوست ندارد که ملت تونس خود سرنوشتش را رقم بزند و در پیشروی روند انقلاب بدون دخالت خارجی موفق عمل کند.

عبدالفتاح مورو ادامه داد: افرادی که به دنبال ایجاد هرج و مرج در کشور هستند می خواهند مانع موفقیت تجربه نوپای دموکراسی در تونس شوند.

وی تاکید کرد: آنها می‌خواهند انقلاب ملت تونس را به شکست بکشانند بنابراین احتمال اینکه آنها به دنبال سرنگونی دولت اسلامگرای النهضه در این کشور بوده اند نیز وجود دارد.

نائب رئیس جنبش النهضه تونس گفت: از زمانی که جنبش‌های افراط‌گرای وهابی در تونس میدانی را برای جولان خود یافتند مناقشات ایدئولوژیک بین گرایش های فکری مختلف در این کشور درگرفت در حالی که ملت تونس تا پیش از آن با این گونه درگیری ها مواجه نبودند و این جریان های تندرو می توانند جامعه ما را به هلاکت و تفرقه اندازند.

عبدالفتاح مورو در پایان تاکید کرد: اگر مردم تونس با یکدیگر بر سر مسائل ملی خود اتفاق نظر داشته باشند دخالت در امور این کشور غیرممکن است مگر اینکه برخی طرف ها که از پیروی انقلاب خرسند نیستند با کشورهایی خارجی علیه تونس همدست شوند.

کد خبر 16067

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =