کد خبر 154856
۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲

اگر برای کار خود هدف و انگیزه داشته باشیم مشکلات مالی و عدم حمایت ها تاٍیری در کارمان نخواهد گذاشت و یادمان باشد که اگر کاری برای رضایت خدا باشد، جلو میرود.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، نشریه دانشجویی راه روشن به همت جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور لواسانات منتشر میشود. این نشریه با انتشار اولین شماره خود در مهر ماه سال ۹۱ آغاز به کار کرد و تاکنون ۴۸ شماره آن منتشر شده است. نشریه دانشجویی راه روشن در سال ۹۳ به عنوان نشریه برتر دانشگاه های پیام نور استان تهران انتخاب شد.

مهدی یادگاری مدیرمسئول نشریه دانشجویی راه روشن در گفتگو با دانشجوخبر به بیان نکاتی در مورد انتشار نشریه  راه روشن پرداخت: تمامی کارها نیاز به مقدماتی دارد، مقدمات چاپ نشریه عبارت است از، بررسی نشریه های موفق و در صورت امکان کمک گرفتن از تیم تحریریه ی آنها، تشکیل یک تیم برای جمع آوری مطالب در زمینه های مختلف با توجه به نوع نشریه که مثلا در نشریه های دانشجویی، عناوین میتوانند اخبار مرتبط با دانشگاه و فضای دانشجویی، فرهنگی، اخبار و مباحث سیاسی باشد. البته نباید در انتخاب مباحث، حزبی و افراطی عمل کرد اما نباید حق هم کتمان شود.

وی در ادامه گفت: مهمترین نکته در هرکاری همیشه انجام کار است. یعنی بعد از انجام مقدمات باید شروع کنیم به نوشتن، نوشتن و نوشتن. برای چاپ نشریه دانشجویی نباید از نوشتن ترسید و باید به کار وررود پیدا کرد. جتی میتوانیم تا زمانی که هنوز به درجه ی قابل قبولی نرسیده ایم مهمترین مباحث جاری کشور را در نشریه گردآوری کنیم و خودمان هم دست به قلم نبرده باشیم. ولی در نشریه های دانشجویی نوشته های دانشجوها ارزش بسیار زیادی دارد، و اتفاقا جذب مخاطب بیشتری هم میتواند داشته باشد.

یادگاری در ادامه با انتقاد از عدم همکاری و حمایت مالی و معنوی دانشگاه ها از نشریات دانشجویی بیان کرد: اگر برای کار خود هدف و انگیزه داشته باشیم مشکلات مالی و عدم حمایت ها تاٍیری در کارمان نخواهد گذاشت و یادمان باشد که اگر کاری برای رضایت خدا باشد، جلو میرود. پس نیت را خالص کنیم و همین حالا شروع کنیم.

مدیر مسئول نشریه راه روشن در پایان با توجه به هزینه انتشار نشریه بیان کرد: هزینه ی تهیه نشریه آن قدر هم زیاد نمیشود، بخصوص که امروزه نشریه الکترونیک بسیار مرسوم است اما مسلما با مساعدت دانشگاه و وزارت علوم مسیر هموارتر میشود.

جهت دانلود شماره ۴۸ ام نشربه راه روشن به اینجا مراجعه کنید.

انتهای پیام/م

کد خبر 154856

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =