مهری سویزی، رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان  اظهار داشت: المپیادهای دانش‌آموزی از فردا 24 بهمن ماه آغاز می‌شود و تا 27 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تمهید مقدمات برای برگزاری آزمون‌ها انجام شده است، افزود: اقدامات لازم برای امنیت المپیاد علمی پیش‌بینی شده است.

سویزی ادامه داد: دارندگان مدال طلای کشوری از شرکت در کنکور سراسری دانشگاه‌ها معاف هستند و به عضویت تیم المپیاد کشوری جمهوری اسلامی در می‌آیند.

وی اضافه کرد: این افراد آخرین سال تحصیلی خود را برای طی دوره نهایی در باشگاه دانش‌پژوهان جوان می‌گذرانند و در نهایت از میان آنان، تیم‌های ملی اعزامی به مسابقات جهانی انتخاب می‌شوند.

جدول زمان بندی المپیادهای دانش‌آموزی کشور

جدول منابع آزمون

جدول مدال طلا

* امتیازات

دانش‌آموزانی که پس از پایان دوره آموزش تابستانی با دریافت مدال طلا به عضویت باشگاه دانش‌پژوهان جوان و تیم‌های ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران در می‌آیند، پس از شرکت در آزمون‌های پیش‌دانشگاهی و اخذ دیپلم متوسطه مطابق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بدون شرکت در کنکور سراسری توسط باشگاه (معاونت) برای ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان در زیر گروه مربوطه معرفی می‌شود؛ شایان ذکر است برگزیدگان المپیادهای ادبی علاوه بر رشته‌های زیرگروه علوم انسانی می‌توانند رشته‌های زیرگروه هنر را نیز برگزینند.

همچنین دانش‌آموزانی که در پایان دوره آموزش تابستانی موفق به اخذ مدال‌های نقره و برنز کشوری می‌شوند، مطابق مصوبه شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری علاوه بر عضویت در باشگاه دانش‌پژوهان جوان می‌توانند در کنکور سراسری از 20 درصد سهمیه در زیر گروه آزمایشی مربوطه استفاده کنند؛ در ضمن تمامی دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز جهت بهره‌مندی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به این بنیاد معرفی می‌شوند.

کد خبر 14747

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =