یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تشکیل نشست مشترک دولت و مجلس با حضور روسای دو قوه در پاستور برای دستیابی به توافق نهایی درخصوص نحوه‌ی کمک به اقشار ضعیف خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، چگونگی کمک به اقشار کم‌درآمد و سناریوهای مختلف در مورد اجرای هدفمندی یارانه‌ها در سال 92 را محور این جلسه عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، پس از حضور رییس‌جمهور در مجلس برای اعلام تصمیمات دولت در زمینه‌ی مسائل اقتصادی، کمیته‌ی مشترکی از دولت و مجلس با رهنمود مقام معظم رهبری تشکیل جلسه دادند.

پیش از این، پرداخت کمک نقدی 100 هزار تومانی یا سبد کالا به مردم در شب عید از جمله توافقات مطرح شده در این جلسه عنوان شده بود که البته دولت و مجلس درباره‌ی پرداخت نقدی یا کالا وهم‌چنین پرداخت به تمامی اقشار یا تنها اقشارآسیب‌پذیراختلاف نظرهایی دارند.

گفته شده که توافقات حاصل از این نشست مشترک که با حضور روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و برخی نمایندگان شاخص اقتصادی وهم‌چنین بخش اقتصادی کابینه دولت تشکیل می‌شود، باید به تصویب نهایی مجلس برسد.

مجلس تاکنون با اجرای مرحله‌ی دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری مخالفت کرده و ممنوعیت اجرای فاز دوم در سال 91 را نیز به تصویب رسانده؛ چرا که مجلس معتقد است اجرای فاز دوم در شرایط فعلی به تورم منجر خواهد شد. با این حال مجلس و دولت در مورد اجرای فاز دوم در سال آینده به بحث و گفت‌وگو نشسته‌اند.

کد خبر 13592

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =