دکتر سید حسین نقوی نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی  طی مصاحبه ای در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری در رابطه با سالروز پیروزی انقلاب ، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر گفت: انقلاب یعنی تحولات بنیادین جامعه بر محوریت و اندیشه خاص با رهبری رهبر مقتدر با پشتیبانی آحاد آن جامعه که باعث تغییر ساختار قانونی، سیاسی آن جامعه می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد نقش امام خمینی(ره) به عنوان رهبر در انقلاب مردم در سال۱۳۵۷ گفت: هر انقلابی که در آن رهبر واحدی هدایت آحاد مردم به عنوان سبک ایدئولوژیک را بر عهده دارد و مردم نیز به عنوان نیروهای تحت امر گوش به فرمان او هستند ،  به پیروزی قاطعانه ای می رسد که انقلاب مردم ایران در سال۵۷ به رهبری امام خمینی(ره) از این دست انقلاب ها بود .  در صورتی که متأسفانه این را ما در انقلاب های مختلف منطقه نمی بینیم و این نشان از خالی بودن جای رهبری متعهد و آگاه و واحد  بین آنها است.

دکتر نقوی حسینی در ادامه افزود : انقلاب مردم ایران در سال۱۳۵۷ دارای اهداف بزرگی شامل سه شعار استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی بوده است که در قانون اساسی شاهد این هستیم که به این شعارهای انقلابی توجه کاملی شده است .

وی همچنین در ادامه به بحث مشکلات اقتصادی طی بیش از سه دهه عمر بابرکت انقلاب اسلامی پرداخت و اضهار داشت : مشکلاتی که امروز ما در جامعه خود شاهد آن هستیم به معنی نفی استقلال مردم نیست بلکه دلیل تمام مشکلات امروز ملت ایران به دلیل تحریم ها و سیاست های استکبار جهانی بر علیه ایران است که ملت ایران خود نیز این را می داند و باید در برابر این مشکلات صبر و بردباری به خرج دهند تا بتوانیم از این مشکلات بیرون آمده و بر استکبار جهانی غلبه پیدا کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس  همچنین در پاسخ به خبرنگار آفتاب ری در مورد تجاوز هوایی اسرائیل به خاک سوریه و استقرار موشک های پاتریوت در مرز ترکیه گفت : استقرار این موشک ها به هر شکلی، در هر مقطعی، به هر تعداد باشد پیام آور منازعات نظامی در منطقه می باشد که ما اصالتاً با وجود آنها در منطقه مخالف بوده و آن را تهدیدی برای منطقه می دانیم .

وی اظهار داشت : طبق منشور سازمان ملل متحد ، تجاوز اسرائیل به حریم سوریه، تجاوز به کشور مستقل دارای حکومت محسوب شده و از سوی دیگر نظامی کردن مشکلات داخلی سوریه می باشد ، لذا از سازمان ملل متحد و شورای امنیت انتظار می رود  اقدام قاطعانه ای برای مقابله با تجاوزات اسرائیل داشته باشند ، در غیر اینصورت جهان اسلام مجبور می شود خود اقدام کند.

کد خبر 13415

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =