وجود بیماری سالک در 17 استان/  فعلا گرفتار موش ها هستیم

وزیر بهداشت با اشاره به شیوع بیماری سالک در 17 استان کشور گفت: فعلا گرفتار موش ها هستیم و حیوانات دیگر مانند سگ و گربه برای حفاظت از محیط زیست بماند.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، دکترهاشمی وزیر بهداشت ، درمانی و آموزش پزشکی در گفت و گو با سپید و پوش که مبنی برتدوین قانون حمایت برحیوانات موذی و سگهای ولگرد در سطح جامعه است گفت: من این قانون را تایید می کنم و وظایف شهرداری، سازمان دام پزشکی و محیط زیست است که بر بهداشت جامعه برحیوانات موذی مانند موش بپردازد.

وی با نام بردن گرفتاری بیماری سالک که در ۱۷ استان گفت: فعلا  گرفتار موشها هستیم. اگر هر موش در پانصد متری منازل باشد دچار مشکل بهداشتی آن بخش است.

وی به دلیل افزایش رشد بوته ای، صفی جات مانند گوجه فرنگی و نخاله های ساختمانی که آنچنان بی سر وسامان است که باید توسط شهرداری ها سازماندهی شود، گفت: شاهد افزایش بیماری سالک هستیم .

وزیر بهداشت ، درمانی و آموزش پزشکی با بیان اینکه شیوع جدی بیماری سالک از منطقه افغانستان و پاکستان است و تا طرف یمن نیز ادامه داردگفت: ابتدا باید به  بیماری سالک بپردازیم و قوانین جدیدی که خانم ابتکاردر خصوص حمایت حیوانات موذی و سگهای ولگرد گفته اند حتما خود پاسخگو هستند.

در سال ۹۳پرستارانی که  در حین خدمت به بیمار جان خود را آسمانی کردند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره بر اینکه خدماتی که پزشکان درعرصه اجتماع انجام می دهند همیشه آن طور که است  دیده نمی شود گفت: آنهاییکه در عرصه سلامت جان خود را از دست دادند امثال شهیدان دکتر باقری و پرستاران عزیزی بودند  که در حین ماموریت دچار آسیب شدند وجان خود را در حین خدمت به بیمار در سال ۹۳ از دست دادند.از خانواده هایشان تشکر می کنیم که در همایش جهانی سلامت شرکت داشتند.

انتهای پیام/م

کد خبر 131286

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =