به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری به نقل از شرق استان تهران، حجت‏الاسلام‏ محمد علاءالدینی ظهر امروز در آیین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند که با حضور جمع کثیری از مردم برگزار شد، اظهار داشت: این تحرکات تروریستی ضد شیعیان وجود داشته است و اخیراً نیز شاهد نمونه‏ای از آن در عراق بودیم.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که دست زدن دشمنان به چنین اقداماتی ناشی از شکست‏های پیاپی آنها در عرصه و میدان مقاومت سوریه است.

علاءالدینی اضافه کرد: قصد دشمنان، ایجاد ناامنی در کشور عراق به واسطه اختلاف‏افکنی بین شیعه و سنی است تا تحمل شکست‏ها برایشان ساده‏تر شود.

امام جمعه دماوند افزود: اثر‏گذاری حرکات اجتماعی و انقلابی ایران اسلامی در قالب برگزاری راهپیمایی 16 میلیون نفری شیعیان در روز اربعین حسینی(ع) موجب هراس دشمنان شده است.

وی ادامه داد: از این رو، مثلث تبلیغی عربی ـ عبری ـ غربی درصدد نشان دادن اجتماعات اخیر عراق علیه نظام مردمی این کشور برآمده است.

تلاش دشمن برای کشاندن درگیری‏های سوریه به عراق

علاءالدینی اضافه کرد: به دست گرفتن عکس‏هایی از صدام ملعون در برخی از این گردهمایی‏های مورد حمایت سران مرتجع عرب، نشان از تلاش دشمن برای کشاندن درگیری‏های سوریه به این کشور است.

امام جمعه دماوند افزود: در نهایت می‏توان مجموعه تحرکات خصمانه دشمنان را تلاشی در راستای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرکز و منادی وحدت شیعه و سنی دانست.

وی ادامه داد: از جمله مصادیق این تلاش مذبوحانه دشمنان، می‏توان به تلاش برای گرد هم آوردن اعراب اهواز اشاره کرد.

علاءالدینی اضافه کرد: در شرایط امروز وحدت در دو بعد داخلی و همچنین میان شیعه و سنی تا حد بسیاری حائز اهمیت است.

لزوم حفظ وحدت در اجتماع 2 میلیارد نفری مسلمانان جهان

امام جمعه دماوند افزود: امروز وظیفه 2 میلیارد نفر مسلمانان جهان این است که با حفظ وحدت و یکپارچگی، همه نقشه‏های دشمنان برای ایجاد نفاق در جمع آنها را نقش بر آب کنند.

وی ادامه داد: امروز سلفیان در ‏پی بازی در میدان دشمن و ابزاری در اختیار استکبار برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان هستند.

علاءالدینی اضافه کرد: از این رو، موانع اصلی پیش‏روی وحدت شیعه و سنی را باید افراطی‏های هر دو طیف شیعه و سنی بشناسیم و آن را به مسلمانان نیز بشناسانیم.

امام جمعه دماوند افزود: هر دو طیف مذکور در میان مسلمانان جهان مطرود و محکوم هستند و باید با دوری از چنین جریاناتی، در مسیر احقاق و گسترش حکومت اسلامی تلاش کرد.

کد خبر 12492

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =