کد خبر 118879
۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۰

در ادامه رفتارهای خشونت‌آمیز پلیس فرگوسن، دعوی جدید مطرح شده در دادگاه محلی این شهر نشان از اعمال خشونت و رفتار تعرض‌آمیز افسران پلیس علیه بازداشت‌شدگان دارد.

به گزارش آفتاب ری؛ شهر فرگوسن بار دیگر شاهد اعمال خشونت نیروهای پلیس علیه شهروندان خود بود.

بنا بر گزارش روزنامه یو.اس.ای تودی بنا بر طرح دعوی مطرح شده در دادگاه محلی فرگوسن، یک افسر پلیس، زنی باردار را مورد تعرض قرار داده است.

این زن مدعی شده است که این حادثه در بازداشتگاه فرگوسن اتفاق افتاده است.

بنا بر اعلام دادگاه سنت لوئیس، این افسر آمریکایی پیش از این نیز چهار مورد ارتکاب جرم در پرونده خود داشته است، اما با این وجود از ادامه فعالیت وی جلوگیری نشده بود.

وکیل مدافع این زن اظهار کرده است که مورد مذکور به همراه رسوایی ماجرای قتل مایکل براون توسط افسر پلیس، نشان می‌دهد که فرگوسن توان حمایت و مراقبت از شهروندان خود را ندارد.

وی در ادامه اعلام کرد شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد نظارت کافی بر زندان‌ها وجود ندارد و الگویی از اعمال خشونت بر وضعیت زندان‌ها حکمفرما است.

این موضوع در شرایطی مطرح شده است که فرگوسن در دورانی بحرانی به سر می‌برد. در آستانه اعلام حکم افسر شلیک کننده به مایکل براون مردم فرگوسن به خیابان‌ها ریخته و خواهان اجرای عدالت و پایان دادن به نژادپرستی شده بودند. نیروهای پلیس نیز از بیم گسترش اعتراضات در سطح شهر اعلام وضعیت اضطراری کردند.

منبع: فارس
کد خبر 118879

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =