عضو کمیسیون اصل نود تاکید کرد: اسناد به دست آمده نشان می‎دهد که اموال دانشگاه آزاد برای تامین مالی بخش مهمی از هزینه های فتنه 88 بر عهده دانشگاه آزاد بوده است.

حجت الاسلام حمید رسایی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با سرویس سیاسی آفتاب ری؛ به فساد مالی و مدیریتی حاکم بر دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: طرح تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد به انجام رسیده و مستندات زیادی را به ما داده است.

وی در ادامه عنوان کرد: هرچند در مجموعه ای که 30 سال است با یک مدیریت اداره شده، فنون از بین بردن اطلاعات را به خوبی یاد گرفته اند و بسیاری از اسناد از بین رفته است، اما همین هایی که به دست آمد از یک فساد بزرگ خبر می‎دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به محرمانه بودن این اسناد، قبل از قرائت آن در مجلس گفت: بنده قانونا نمی‌توانم اطلاعاتی از جزییات این اسناد بدست آمده بگویم اما به طور کلی به دو مورد می‌توانم اشاره کنم؛ یکی خطری است که این دانشگاه در حوزه امنیت ملی ایجاد کرده و یکی هم فساد مالی که خود جریان مفصلی دارد.

حجت الاسلام رسایی با تاکید بر خطرات امنیت ملی وجود چنین دانشگاهی در کشور، افزود: دانشگاهی که در سراسر کشور شعبه دارد و هزاران نفر از جوانان عزیز ما در آن مشغول تحصیل اند و خانواده های آنها نیز به نوعی درگیر آن هستند و از لحاظ امنیتی در تمام جهان وجود چنین تشکیلاتی را خلاف امنیت ملی می‎دانند.

وی همچنین ادامه داد: دانشگاه آزاد به این روش شکل گرفته و باید تلاش کرد که با کمک شورای انقلاب فرهنگی این ساختار تغییر کند و مدیریت هر واحد مستقل باشد.

حجت الاسلام رسایی عضو کمیسیون اصل نود مجلس ضمن اشاره به گوشه ای از فساد مالی دانشگاه آزاد، تصریح کرد: اسناد به دست آمده نشان می‎دهد که اموال دانشگاه آزاد که بخش عمده آن از محل شهریه دانشجویان و اموال بیت المال تامین می‎شود، برای فعالیت های سیاسی آقایان استفاده شده است.

وی افزود: تامین مالی بخش مهمی از هزینه های فتنه 88 بر عهده دانشگاه آزاد بوده است، این جدای از دیگر برداشت هایی است که از این حساب ‎شده و تماما خلاف قانون بوده است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس، خانه ملت را برای برخورد با فساد بزرگ دانشگاه آزاد به تنهایی ناتوان خواند و تاکید کرد: متاسفانه برخی از نمایندگان به نوعی وامدار دانشگاه آزادند! البته نه به این معنا که برای خودشان چیزی خواسته اند، نه! آقای جاسبی هفته ای یک روز می آمد مجلس و در رستوران روی یک میزخاص می نشست، بسیاری از نمایندگان نیز می‎رفتند و مشکلات حوزه انتخابیه خود را مطرح می‎کردند –خب مردم به نمایندگان مراجعه می‎کنند و آنها نیز مجبورند پیگیر درخواست هایشان باشند- اما آقای جاسبی چه می‎کرد؟

حجت الاسلام رسایی در پایان خاطرنشان کرد: آقای جاسبی تمام این درخواست ها را دسته بندی و نگه داری می‎کرد، در واقع ساختاری چیده بود که همه آرام آرام وامدار دانشگاه آزاد شوند و اکنون این اتفاق متاسفانه افتاد است؛ به همین خاطر نمی‎توان امید داشت که این مجلس بتواند حرکت جدی در برخورد با فساد دانشگاه آزاد داشته باشد.

کد خبر 118788

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =