کد خبر 118763
۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۶

عضو شورای اسلامی شهر بومهن منطقه ای با مشخصات اوزون تپه و سکونت بیش از دو هزار نفر در آن را یک معضل شهری برشمرد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، زهره نکونام در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر با اشاره به سکونت بیش از 2 هزار نفر در منطقه اوزون تپه بومهن گفت: الان اوزون تپه یک معضل شهری شده است که نمیشود به ساکنینش امکانات داد.

وی افزود: متاسفانه مردمی که آنجا زندگی میکنند ناخواسته دچار برخی از مشکلات میشوند.

عضو شورای شهر بومهن از فعالیت های شورا برای این منطقه سخن به میان آورده و تصریح کرد: مقرر شده وقتی از رئیس سازمان بنیاد بگیریم و با چند نفر از اعضای شورا برویم که مشکل آنجا را حل بکنیم.

نکونام از انجام نامه نگاریها برای تعیین وقت ملاقات خبرداده و عنوان کرد: ما نامه نگاریهایمان را انجام داده و حالا تنها منظر تعیین وقت ملاقات هستیم.

وی تاکید کرد: این مشکلی است که در دراز مدت شکل گرفته و در یک شب حل نمیشود اما شاید بتوانیم حداقل خدماتی را به مردم اوزون تپه برسانیم.

عضو شورای شهر بومهن علت شکل گیری مشکلات ساکنین این منطقه را بیشتر در عدم آگاهی و کم سوادی دانست و در خصوص ارائه خدمات شهری به ساکنین این منطقه توضیح داد: متاسفانه ما به هر اداره ای در شهرستان مراجعه میکنیم میگوید تکلیف زمینها مشخص شود، آمدیم و تکلیف این ها مشخص نشد ما نباید در آنجا یک مهد کودک و یک مهد قرآن داشته باشیم؟

 نکونام به تشویق زنان این منطقه برای شرکت در کلاسهای فنی و حرفه ای بصورت رایگان اشاره کرده و ادامه داد: در فنی حرفه ای حرفه آموزی را یاد بگیرند و خودشان در آنجا به سایرین آموزش بدهند و به نوعی مشاغل خانگی را در زنان اوزون تپه تقویت بکنیم.

تنها زن عضو شورای شهر بومهن استقبال بانوان این منطقه را خوب ارزیابی کرده و اظهار داشت: اگر تعداد ثبت نامی های فنی و حرفه ای به 20 نفر برسد من هماهنگ میکنم خودرویی برایشان در نظر گرفته بشود که حتی رفت و آمدشان هم رایگان باشد.

وی تعداد افراد ثبت نام کننده تا کنون را کمتر از 20 نفر دانسته و خاطر نشان کرد: چون یک نگاه خاص به اوزون تپه میشده متاسفانه ساکنین آنجا به مسئولین اعتماد ندارند ما میخواهیم این نگاه بشکند.

عضو شورای اسلامی شهر بومهن گفت: ما در جمهوری اسلامی شهروند درجه 2 نداریم، همه مردم و همه شهروندان باید از امکانات برخوردار باشند ولی قانونی.

رئیس شورای همفکری بسیج زنان پردیس گفت: اگر دراوزون تپه اتفاقات بدی افتاده و افرادی آمده اند کارهای خلاف قانون کردند، ساخت و ساز غیر مجاز داشته اند، مقصر اصلی مردمی که الان آنجا نشسته اند نیستند.

نکونام توضیح داد: 60 در صد مردم آنجا مردم خوب و شریفی هستند، ولی نفر اولی که آمده اوزون تپه را تصرف کرده و بعد از قطعه بندی آنها را با متراژ 50 متر به مردم فروخته او مقصر است.

وی سکونت برخی از افراد در آن منطقه را تنها بعلت مشکلات مالی دانسته و اذعان کرد: آن زمانی که این اتفاق افتاده مسئولین شهری کجا بودند که به همین راحتی گذاشته اند افراد اینجا جمع شوند، چرا وقتی 10 خانوار بودند کاری نکردند؟

انتهای پیام/م

کد خبر 118763

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =