کد خبر 103071
۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۵

فتنه 88 و ابعاد جنایت و خیانتی که فتنه گران انجام داده اند موضوعی است که هیچ گاه مشمول مرور زمان نمی شود. آنچه در ادامه می خوانید بازخوانی راهبرد فتنه گران برای بازگشت به حاکمیت است.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ پس از شکست فتنه ی 88، معارضه ی غرب و اپوزیسیون با نظام جمهوری اسلامی با تلفات سنگین استکبار و به نفع نظام به اتمام رسید، سال ها ترتیب نیرو، نفوذ دادن شبکه ی نفوذی های سیستم های جاسوسی، افراد در آب نمک خوابیده و در حال انتظار استکبار برای روز مبادا و پل های ارتباطی، همه و همه عیان شده و به اصطلاح، پلها از پشت سر خراب و ویران شده بود. از این رو بود که اپوزیسیون حتی اگر هم می خواست دیگر نمی توانست «پز» نفاقآلود گذشته را تکرار کرده و ادعای همکاری با حاکمیت -در ظاهر- و براندازی از درون را دنبال نماید.

 بدین ترتیب بود که شعار »قهر« از حاکمیت، تحریم انتخابات، شرط گذاری برای انتخابات را برای خود برگزید تا رسوایی پدید آمده

بیش از این حیثیت او را از بین نبرد. به تعبیر دیگر تنها راه خروج از انزوای اپوزیسیون بیرونی، فتنه گران و اصلاح طلبان داخلی همین پس نشستن، نق زدن و به انتظار گذراندن بود تا با خرید زمان و از آب افتادن آسیابها، در این فرصت تجدید قوایی کرده، موضوع را تغییر داده و در آستانه ی فرصتی جدید زمینه ی بازگشت دوباره به حاکمیت را هموار نمایند.

 فتنه گران به بهانه ی فضای باز انتخاباتی و سیاسی و همچنین به دلیل برخی چالش های بی حاصل میان قوا، فرصت را مهیا دیدند، دستی

میان درِ در آستانه ی بسته شدن مقابل خود قرار دهند تا بعدها به تالش مضاعف و البته بهره بردن از موقعیت های جدید، فضای تازهای برای خود دست و پا نمایند. حکایت رأی دادن «خاتمی» در دور اول انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی دقیقاً ناشی از همین نکته است. راهبرد بازگشت به حاکمیت را می توان راهبردی مبتنی بر واقعیت دانست.

راهبردی که نشان میدهد نخست، نه تنها قهر ایشان از حاکمیت تاکتیکی و نوعی فرار به جلو بوده است بلکه اساساً ادامه دادن راهبرد

تحریم به معنای واگذاری کل نتیجه به جمهوری اسلامی خواهد بود و دوم، این راهبرد ناشی از آن است که دست دشمن بسی خالی تر از آن چیزی است که در مواجهه با انقلاب اسلامی نشان می دهد. در این بین اما به تعیین آهنگ حرکت به سمت این راهبرد همچون آهنگ

حرکت اپوزیسیون پیش از فتنه ی 88 نخواهد بود. چرا که از یکسو اذهان ملت به هیچ وجه آمادگی پذیرش حرکت دوباره ی فتنه گران را نداشته و ممکن است با مواجه های همچون 9 دی 88، سیلی خانمان برانداز این حرکت جدید را نیز با مهر ابطال مواجه سازد و از سوی دیگر استعداد اطلاعاتی، فرهنگی و امنیتی الزم، حرکت فتنه گران را پشتیبانی نمی کند.

از این جهت است که باید در بستر زمان، به صورت کاملاً نرم و آهسته، امواج فشارها برضد این جریان در داخل به کنار زده شده و آن وقت با شروع دوباره ی حرکت، گام های بعدی برداشته شود.

از این روست که بسته ی رسانه برای زمینه چینی و بسترآفرینی، بهترین و مؤثرترین راهکارهای فعلی خواهد بود. این چنین است که با نگاهی به رسانه های جریان فتنه، تطهیر این جریان در داخل به خوبی مشاهده می شود. بدین ترتیب اگرچه تمرکزها و تالش فتنهگران برای بازگشت به حاکمیت استوار شده اما به واقع حافظه ی تاریخی ملت ایران برگزینه ی عرض اندام به این جریان خط بطالن کشیده است.

 افزون بر آن که نظام اسلامی روزنه های بازگشت این ورشکسته ها را مسدود ساخته، مردم نیز در انتخابات مجلس نهم نشان دادند که نه تنها بودن و نبودن اپوزیسیون تأثیری در مشارکت آنان نخواهد داشت بلکه با بصیرت مثال زدنی خود وسط صحنه ایستاده و هرگونه طرح و برنامه ی دشمن را ناکام خواهند ساخت. تجربه بارها این حقیقت را اثبات کرده است.

کد خبر 103071

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =