کد خبر 103046
۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۱

استاندار تهران تاکید کرد: وقتی دولت مرتکب اشتباهی می شود باید از مردم عذرخواهی کند؛ دولت باید کارهای خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و اگر هم نتوانست آنها را اجرایی کند؛ صراحتا اعلام و عذرخواهی کند.

 

به گزارش آفتاب ری به نقل از  ورامین ما؛ سید مهدی هاشمی استاندار تهران در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران که در فرمانداری ورامین برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز ۱۷ شهریور  اظهار داشت: آرامش و تعاملی که امروز در استان تهران شاهد هستیم را مدیون استفاده از نظر همگان می دانیم که روندی بسیار امیدوار کننده است.اهمیت ورامین و پیشوا آنقدر زیاد است که امام راحل(ره) ۱۵ خرداد را تعطیل اعلام کردند.

وی در ادامه عنوان کرد: باید برای مردم عادی توضیح دهیم که خارج شدن از رکود اقتصادی یعنی چه و اگر ادامه پیدا می کرد می توانست چه مشکلات کوچک و بزرگی را برای جامعه ایجاد کند.

استاندار تهران با اشاره به عمل موفقیت آمیز رهبر انقلاب گفت: همه ما برای بهبودی سریعتر ایشان دعا می کنیم.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری و اعضای هیئت دولت تاکید کردند؛ دولت امروز نیازمند حمایت همه است.

هاشمی ضمن بیان اینکه یکی از افتخارات دولت این است که ولایت پذیر است بیان کرد: دلیل موفقیت دولت یازدهم این بود که به فرمایشات رهبر گوش داده است.

وی همچنین اذعان کرد: منطقه ورامین استعدادهای بسیار خوبی در زمینه های کشاورزی و صنعتی دارد، ولی اگر فعالیت هایی انجام شود که روند به پایان رساندن این پروژه ها نیز در خود ورامین انجام شود بسیار بهتر است زیرا فواید مختلفی از جمله ایجاد فرصت شغلی و دیگر موارد را برای شهرستان در بر دارد.

استاندار تهران گفت: امروز ۲۱۰ میلیارد ریال بودجه به شهرستان ورامین اختصاص پیدا کرد، در صورتی که برای ابتدای سالجاری ۱۰۰ میلیارد ریال برای این شهرستان در نظر گرفته شده بود.

هاشمی ضمن بیان اینکه منطقه صعنتی و واحدهای آن در شان ورامین نیست، گفت: همه مشکلات ظاهری واحدهای تولیدی با یک همدلی برطرف می شود که از مسئولین می خواهیم که ظرف مدت یک هفته آینده تصمیمات نهایی خود را در این زمینه بگیرند.

وی تاکید کرد: وقتی دولت مرتکب اشتباهی می شود باید از مردم عذرخواهی کند؛ دولت باید کارهای خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و اگر هم نتوانست آنها را اجرایی کند؛ صراحتا اعلام و عذرخواهی کند.

 نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: ۱ میلیون نفر از مردم  جنوب شرق استان تهران  منتظر ورود مترو هستند و تا کنون رئیس جمهور دولت قبل و  چند وزیر از این پروژه بازدید کردند و رفع مشکلات فعلی متروی ورامین از مهمترین خواسته های مردم است. وی افزود:  با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در ورامین این شهرستان از رکود و بن بست خارج می‌شود و سبب شکوفایی کشاورزی و صنعت و همچنین  شاهد اشتغال‌زایی پایدار می‌شویم. نماینده مردم ورامین بیان کرد: شهرستان ۳۵۰ هزار نفری ورامین فاقد ورزشگاه مناسب است  و ورزشگاه فعلی در حال ساخت با کمبود بودجه متوقف شده است و با توجه به حضور تیم‌های ورزشی قهرمان کشور در ورامین شهرستان نیازمند فضاهای ورزشی بیشتر است. وی با اشاره به تقسیمات کشوری گفت: برخی از آثار تاریخی شهرستان ورامین مانند قصر بهرام و دیر گچین و سیاه کوه  در هنگام تقسیمات کشوری در اختیار استان قم و سمنان  قرار گرفته است که با توجه به تعلق این اماکن به تاریخ ورامین  خواستار اصلاح تقسیمات کشوری و برگرداندن این اماکن به ورامین هستیم. تسریع در اتصال  جاده قم -گرمسار, اجرای  طرح هادی روستایی در سطح روستاهای ورامین, اجرای  شبکه‌های فاضلاب شهری, ساخت پارک بانوان توسط شهرداری ورامین, لزوم بازگشت فرهنگسرای ارشاد ورامین از پلیس راهور،   تکمیل پروژه‌های ورزشی شهرستان‌, لزوم ایجاد موزه آثار باستانی در شهرستان ورامین, بررسی مسائل  و مشکلات فاز دوم تصفیه خانه شهر ری و انتقال آب به دشت ورامین از جمله مواردی بود که در جلسه شورای  برنامه‌ریزی استان تهران در ورامین مطرح و در رابطه با اختصاص بودجه و رفع موانع قانونی تصمیم‌گیری شد. امام جمعه موقت ورامین در ادامه این جلسه با اشاره به سابقه انقلابی شهرستان  ورامین اظهار کرد :شهرستان ورامین بنا به  فرموده امام خمینی( ره ) شهری است که جوانان و مردم آن حق ویژه‌ای به گردن انقلاب دارند و آن بزرگوار  بر خدمت رسانی به مردم این منطقه تاکید ویژه داشتند. سید محسن محمودی افزود: کلیه دولتهای گذشته خدمات  خوبی نسبت به ورامین داشته‌اند اما چیزی که هم اکنون شاهد آن هستیم خلف وعده‌های  مسئولان  به مردم  است. امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد: منطقه ورامین شامل قرچک و پیشوا دارای ۱۱۰ هزار دانش آموز است ولی دانش آموزان این منطقه فاقد یک اردوگاه دانش آموزی هستند  این  درحالی است که وعده ساخت این اردوگاه توسط مسئولان آموزش و پرورش  استان  به مردم داده شده است. وی تاکید کرد: بحث فرمانداری ویژه هم از وعده‌های دولت قبل است که بیش از این رایزنی‌های در این مسئله صورت گرفته است اما  مسئولان وقت اعلام کرده بودند که  همزمان با  جدایی شهرستان قرچک  فرمانداری ویژه به ورامین نیز ابلاغ می‌شود و هنوز مردم ورامین منتظر فرمانداری ویژه هستند. حجت الاسلام محمودی تاکید کرد: در حال حاضر  بیش از ۵ میلیون نفر از جمعیت شرق و جنوب شرق استان تهران از  نعمت رسانه  مستقل محروم هستند که استقرار صدا و سیمای ویژه جنوب شرق استان تهران در ورامین از مصوبات دولت قبلی است اما تا کنون محقق نشده است. وی افزود: مسئولان سازمان صدا و سیما  و شهرستان ورامین امادگی لازم برای  استقرار صدا و سیما در ورامین را اعلام کرده‌اند که اجرای آن نیازمند حمایت‌های دولت و استانداری تهران است.

انتهای پیام

کد خبر 103046

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =