کد خبر 100181
۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲

حجت الاسلام سلیمانی گفت: داعش از زمانی که ایجاد شده همواره مورد حمایت سیاسی، اقتصادی و تسلیحاتی امریکا بود و تا زمانی که موجب اختلاف بین شیعه و سنی و همچنین دامن زدن به اختلافات در میان مسلمین باشد امریکایی ها از آن حمایت خواهند کرد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری، به نقل از قرچک آنلاین؛ حجت‌الاسلام سلیمانی اظهار داشت: گروهک فرقان در تیرماه سال ۱۳۶۰ اقدام به بمب‌گذاری و ترور مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران کرد که به خواست خداوند این اقدام ددمنشانه آن‌ها راه به جایی نبرد و سایه بابرکت مقام معظم رهبری بر سر این ملت مستدام ماند تا هدایت و رهبری این نظام الهی را پس از ارتحال امام خمینی (ره) بر عهده بگیرند و امروز که سال‌ها از رحلت امام بزرگوار می‌گذرد، مقام معظم رهبری با همان صلابت و حکمت امام گونه این نظام اسلامی را هدایت می‌کنند. حجت الاسلام سلیمانی همچنین به سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس توسط ناو آمریکایی وینسنت و کشته شدن بیش از ۲۹۰ مسافر بی‌گناه این پرواز، بمب‌گذاری در حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رسیدن شهید مظلوم دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران ایشان اشاره کرد و افزود: کشورهایی که دم از حقوق بشر می‌زنند، تاکنون نشان داده‌اند که هیچ اعتقادی به این امر نداشته و ندارند. نمونه فعلی‌اش هم گروه تروریستی داعش است که با حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای مرتجع منطقه، دست به اقدامات وحشیانه‌ای در سوریه و عراق زده است و چهره اسلام را مخدوش می‌کند.  

Soleymani

وی با اشاره به حمله ی امریکا به مواضع داعش در عراق عنوان کرد: به نظر می‌رسد که امریکایی‌ها در برآوردی که از روند عملیات علیه داعش دارند این است که داعش وارد خطوط قرمزی شده است که قبلاً قرار نبود از این خطوط قرمز عبور کند چرا که داعش تا زمانی که کارکرد و عملکردش به تضعیف دولت شیعی عراق بیانجامد امریکایی‌ها حاضر به دفاع از آن هستند و زمانی هم که داعش چهره اسلام را مخدوش کند و چهره خشنی از اسلام را ارائه کند امریکایی‌ها از داعش حمایت خواهند کرد، داعش بازیگر بی خرد آمریکا می‌باشد. وی تصریح کرد: داعش از زمانی که ایجاد شده همواره مورد حمایت سیاسی، اقتصادی و تسلیحاتی امریکا بود و تا زمانی که موجب اختلاف بین شیعه و سنی و همچنین دامن زدن به اختلافات در میان مسلمین باشد امریکایی‌ها از آن حمایت خواهند کرد. اما داعش در حال حاضر وارد خطوط قرمزی شده است که در بیانیه و سخنان آقای اوباما این خطوط کاملاً مشخص است. حجت الاسلام سلیمانی گفت: اوباما به مورد مهمی اشاره می‌کند که اتباع و کنسولگری امریکا در کردستان از جانب داعش مورد خطر قرار گرفته و ما برای حفاظت از اتباع و سفارتخانه مان باید آماده حمله به داعش شویم و اینکه مسیحیان و غیر مسلمانان از شمال عراق مورد حمله قرار گرفته‌اند که این هم خواست امریکایی‌ها نیست و الا امریکایی‌ها تا کنون سکوت اختیار کرده بودند و نسبت به اقدامات داعش هیچ‌گاه ابراز نگرانی نمی‌کردند. وی در پایان عنوان کرد: داعش که در حال اختلاف انگیزی در بین شیعه و سنی است و چهره وحشتناکی از اسلام را به نمایش در می‌آورد هنوز تاریخ مصرفش به پایان نرسیده است و امریکا دارد زمینه هدایت آن‌ها را به سمت مناطق جنوبی عراق که شیعه نشین هستند و عتبات عالیات در آنجا قرار دارد را فراهم می‌کند. انتهای پیام/م
کد خبر 100181

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =