وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا به کجا رسید؟

  • کد خبر : 625008
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۳:۰۰
وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا به کجا رسید؟
یک بخش از این واکسن وارد و توزیع شد؛ به طوری که اکنون بیشتر بیماران پرخطر، زنان باردار، جانبازان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای شدید این واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یک بخش از واکسن آنفولانزا وارد و توزیع شد؛ به طوری که اکنون بیشتر بیماران پرخطر، زنان باردار، جانبازان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای شدید این واکسن را دریافت کرده‌اند.

جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به این پرسش که «وضعیت مراکز درمانی بیماران کرونا در سطح استان تهران چگونه است؟»، ابراز داشت: با توجه به پیش بینی صورت گرفته در مراکز درمانی مختلف شامل دولتی، خصوصی، عمومی غیر دولتی از جمله تأمین اجتماعی، مراکز درمانی ارگان‌ها و سازمان‌ها که امکانات لازم را دارند، خوشبختانه در کل استان تهران وضعیت، وضعیتی بالانس و قابل تحمل است.

وی اضافه کرد:‌ البته در بخش تخت‌های مراقبت ویژه مقداری محدودیت داریم و شرایط سخت است، اما تحمل می‌کنیم؛ ولی در بخش عادی بیمارستان‌ها مشکل خاصی نداریم و امیدواریم در روزهای آتی این مشکلات نیز کمتر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به این پرسش که «ارزیابی شما نسبت به میزان رعایت مردم در تعطیلات دو هفته‌ای چیست؟»، تصریح کرد:صنوف و مردم نکات بهداشتی لازم را رعایت کردند، اما باز هم مواردی از بی‌توجهی افراد را مشاهده می‌کنیم؛ البته در مجموع اتفاق خوبی افتاده و ما نسبت به گذشته رعایت بیشتری از سوی مردم را شاهد هستیم، صنوف تحمل کرده و رعایت می‌کنند و ساختارهای دولتی نیز به صورت یک سوم و دورکاری فعالیت خود را دارند.

کوهپایه زاده در پاسخ به این پرسش که «وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا به کجا رسیده است؟»، بیان داشت: یک بخش از این واکسن وارد و توزیع شد؛ به طوری که اکنون بیشتر بیماران پرخطر، زنان باردار، جانبازان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای شدید این واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بخش دوم واکسن آنفلوآنزا نیز که خواهد آمد، اولویت‌های دیگر برای دریافت آن نیز به صورت رایگان واکسینه خواهند شد؛ احتمالا در دور دوم و سوم نیز واکسن در اختیار داروخانه‌ها نیز قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=625008

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.