هفته آینده ادارات تعطیل هستند

  • کد خبر : 624897
  • ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
هفته آینده ادارات تعطیل هستند
انصاری گفت:هفته ‌آینده همه ادارات تعطیل هستند به جز افرادی که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه ضروری تشخیص داده‌ شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه هفته بعد همه ادارات تعطیل هستند گفت : این مسئله‌ تصمیمی است که در جلسه دیروز دولت رئیس‌جمهور ابلاغ کردند لذا از همه همکارانم در دولت و دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم تا این دستور رئیس جمهور را به صورت جدی عمل کنند.

او با اشاره به اینکه از مردم درخواست می‌کنم تا یک یا دو هفته کارشان را به عقب بیندازند ادامه داد: ادارات به موقع خدمات لازم را به مردم ارائه خواهند کرد ، به خاطر کمک به قطع زنجیره شیوع کرونا بهتر است، مردم از مراجعه به ادارات خودداری کنند.

انصاری تصریح کرد : بخشی از شهرداری صدور پروانه ساختمانی و نظارت بر ساختمان را برعهده دارد لذا این بخش می تواند کلا تعطیل شود اما آن بخشی که مربوط به خدمات شهری و ارائه خدمات به مردم است باید برای حفظ بهداشت عمومی به کار خود ادامه دهد. شرایط هر دستگاه متفاوت است مثلا در شرکت گاز حتماً باید بخش سوانح دایر باشد و قسمت اداری نیازی نیست که کارکنان در محل کار حضور داشته باشند بنابراین تشخیص این موضوع با بالاترین مقام دستگاه است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: هفته آینده همه ادارات تعطیل هستند به جز عده ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه ضروری تشخیص داده شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه روال بر این است هر هفته دوشنبه وزارت بهداشت و درمان متناسب با نسبت مبتلایان به صد هزار نفر وضعیت هر شهر را مشخص می کند گفت: شنبه برای ادامه محدودیت‌ها تصمیم‌گیری می شود.

انصاری با اشاره به اینکه سازمان ها برای دورکاری نباید فرقی بین نیروهای رسمی و شرکتی بگذارند اظهار کرد: بنابر این است تا تردد در سطح شهر کم و ادارات از نظر حضور نیروی انسانی سبک شوند.

او با اشاره به اینکه تمام کسانی که زیرساخت‌های لازم در ادارات برای آنها مستقر شده ، می‌توانند کار خود را از راه دور انجام دهند گفت: شرایط پیچیده شده است و آمار مبتلایان و فوتی ها بالا رفته است لذا برای اینکه زنجیره گسترش ویروس را قطع کنیم این تصمیم را گرفتیم تا صرف نظر از کسانی که می توانند کارشان را از راه دور انجام دهند ،خدمات ضروری را جدا کنیم و سایر بخش هایی که ضروری نیستند ارائه خدمات را به عقب بیندازند .

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور خاطرنشان کرد : دستگاه هایی که خدمات ضروری دارند، نمی‌شود خدمت را به مردم تعطیل کنند و دستگاه‌هایی که ماموریت‌های اساسی مانند استانداری و فرمانداری دارند بنابراین بود تا در شرایط قرمز تا یک‌سوم کارکنان در ادارات حضور داشته باشد و مدیران می‌توانستند کمتر از یک سوم کارکنان خود را سازماندهی کنند .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624897

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.