آخرین آمار کرونا در جهان

  • کد خبر : 624815
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
آخرین آمار کرونا در جهان
بر اساس آخرین آمار جهانی تا صبح امروز 60 میلیون و 721 هزار و 235 نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید19 ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌‌ میلیون و 426 هزار و 843 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، طبق آخرین آمار جهانی ۶۰میلیون و ۷۲۱هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در شب گذشته با افزایش ۱۸۱هزار مبتلای جدید به مجموع ۱۳میلیون و ۱۳۸ مبتلا رسید.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۶۰ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۲۳۵ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌‌ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۸۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۲میلیون و ۳۲ هزار و ۴۲۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۸۱ هزار و ۱۲۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۳ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۲۰۴ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۶۸ هزار و ۲۲۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۴ هزار و ۶۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۹ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۷۰۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۳۵ هزار و ۲۶۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌‌‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۵ هزار و ۴۴۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۸۹۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۷۰ هزار و ۷۹۹ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۲میلیون و ۱۷۰ هزار و ۹۷، ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۵۰۳، یک‌میلیون و ۶۲۲ هزار و ۶۳۲، یک‌میلیون و ۵۵۷ هزار و ۷ و یک ‌میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۷۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با یک ‌میلیون و ۳۹۰ هزار و ۳۸۸ مبتلا و کلمبیا نیز با یک‌میلیون و ۲۷۰ هزار و ۹۹۱ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌‌ترتیب با ۸ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۱۳۸، ۷میلیون و ۸۰۵ هزار و ۵۹۷ و ۵میلیون و ۵۱۲ هزار و ۸۴۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

 

کرونا , قاره آمریکا ,

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624815

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.