آموزش گل و گیاه به ۳۲ هزار شهروند در مزارع خانواده منطقه ۱۵ تهران

  • کد خبر : 265026
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۵۹
آموزش گل و گیاه به ۳۲ هزار شهروند در مزارع خانواده منطقه ۱۵ تهران

دوره آموزشی و مشاوره فضای سبز برای ۳۲ هزار شهروند در مزارع خانواده منطقه ۱۵ تهران برگزار شده است.

علی اکبر انجمنی ، شهردار منطقه ۱۵ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز ، از آموزش گل و گیاه به ۳۲ هزار شهروند در مزارع خانواده این منطقه خبر داد.

وی با اعلام این مطلب اظهار داشت: این دوره‌های آموزشی در سه ماه گذشته توسط مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز در راستای ترویج فرهنگ سبز زیستن در بین شهروندان، ارائه اطلاعات مربوط به نگهداری، آبیاری، کاشت و تکثیر گیاهان به‌ویژه گیاهان آپارتمانی و غنی سازی اوقات فراغت برگزار شده است.

به گفته انجمنی، شهروندان پس از گذراندن دوره آموزشی در مرکز تحقیقات به‌صورت عملی مراحل کاشت، داشت و برداشت گونه های گیاهی کم آب از جمله گیاهان دارویی و سبزیجات فصلی را در مزارع خانواده انجام می‌دهند و در انتها محصولات توسط شهروندان برداشت و مصرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه چهار مزرعه خانواده در منطقه ۱۵ تهران ایجاد شده است، افزود: مزارع بوستان‌های پامچال، پردیس بانوان، ولی‌عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف و والفجر میزبان علاقه مندان و هنرجویان است.

شهردار منطقه ۱۵ تهران بیان داشت: محصولاتی مانند هندوانه، طالبی، سبزی خوردن، بامیه، پنبه، آفتابگردان، خیار، گوجه‌فرنگی و… در این مزارع کشت می‌شود.

انجمنی در پایان یادآور شد: مهارت هنرجویان  به حدی بالا رفته است که خود نیز از سبزیجات بذرگیری می‌کنند و از این طریق بذرهای مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=265026

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.