۵ پروژه محرک بازآفرینی شهری شهرداری قدس در سال ۹۸

  • کد خبر : 534119
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
۵ پروژه محرک بازآفرینی شهری شهرداری قدس در سال ۹۸

شهردار قدس از اجرای ۵ پروژه محرک در بافت فرسوده در محلات هدف ستاد بازآفرینی شهرستان قدس خبر داد و نکاتی را در این خصوص بیان کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مسعود مختاری شهردار شهرستان قدس، در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۵ پروژه محرک بازآفرینی شهری شهرداری قدس در سال ۹۸، شامل احیای محور خیابان امام سجاد(ع)، ساماندهی محور آزادی، انتقال و احداث ترمینال برون شهری، احداث ترمینال بین شهری و پروژه‌ واحدهای مسکونی پشتیبان در منطقه محمدآباد در راستای بازآفرینی شهری قدس، با اقدام مشترک تمامی ادارات خدمات رسان در حال اجرا می باشد.

وی افزود: در سال ۹۸ مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال توسط شهرداری قدس برای انجام ۲۱ پروژه عمرانی هزینه شد که این اقدامات در همه حوزه های عملکردی و با هدف احیای بافت های فرسوده صورت گرفته است.

شهردار قدس در ادامه گفت: سال ۹۷ با پیگیری‌های فراوان انجام شده و مساعدت استانداری تهران، مجوز سازمان عمران و بازآفرینی شهری از طرف وزارت کشور صادر شد.

وی بیان کرد: در مجموع ۴۸ مصوبه اجرایی در ستاد بازآفرینی شهرستان قدس خارج شد و مجموعه مدیریت شهرستان در ۷ جلسه استانی ستاد بازآفرینی نیز شرکت کرده و پیگیری‌ها انجام شد.

مسعود مختاری در ادامه بیان داشت: در سال ۹۸ برنامه‌های مورد نظر در ۳ محله مورد نظر در قالب برنامه‌های اقدام مشترک جمع بندی و ۲۱ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و در مجموع با مشارکت تمام ادارات و نهادهای شهرستان ۲۱۸ میلیارد تومان در برنامه اقدام مشترک هزینه خواهد شد.

شهردار شهرستان قدس در پایان به مشکلات پیش روی این طرح اشاره نمود و تصریح کرد:  ۵۰ درصد شبکه فاضلاب شهرقدس انجام نگرفته و این موضوع عامل بازدارنده‌ای برای نوسازی بافت فرسوده است و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق تری است و ۲ موضوع به عنوان معضل و مشکل در راه بازآفرینی شهری قرار دارد که از ۲۷۰۰ هکتار محدوده قانونی، ۲۰۰۰ هکتار تحت عنوان پلاک ۲۴ سند اوقافی داشته و از ۱۲۰ هزار واحد مسکونی ۲۰۰۰ هزار واحد سند مالکیت دریافت کرده‌اند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534119

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.