۵۲ درصد درآمد مالیاتی کشور از تهران است / ۲ درصد مالیات صرف تهران می‌شود

  • کد خبر : 532721
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
۵۲ درصد درآمد مالیاتی کشور از تهران است / ۲ درصد مالیات صرف تهران می‌شود

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سهم ۵۲ درصدی تهران از درآمد مالیات کشور؛ تنها ۲ درصد از مالیات پرداختی به تهران برمی‌گردد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، شهرام عدالتی در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند که در محل فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: جدی ترین چالش ما در خصوص آب است این است که ما جزو مناطق بحرانی هستیم و دسترسی به آب سخت است.

وی گفت: اینکه دماوند آینده استان تهران است و شرق تهران از نظر امایشی وارد مرحله جدید می شود.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ادامه داد: اگر امروز برای این تحول برنامه داشته باشیم آینده ای مطلوب و اگر بدون برنامه باشیم هیچ گاه از قطار چالش ها پیاده نخواهیم شد.

عدالتی تاکید کرد: سند توسعه باید فصل الخطاب تمام امور دستگاه ها و نهادها شود و در توسعه تمام امور با یکدیگر در ارتباط اند و تمام دستگاه ها باید با یکدیگر هماهنگ باشند.

وی با بیان اینکه در استان تهران حدود ۲۸ هزار چاه غیر مجاز داریم، گفت: بخش اعظمی از آن ها در شرق استان تهران است و به دلیل نوع سکونتی که در این منطقه وجود دارد هر واحدی به صورت جداگانه یک چاه غیر مجاز به وجود می آورد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: برای حل این مشکل دو راه وجود دارد که یا به طور کامل تمام چاه ها بسته شود که منطقی نیست زیرا نیاز مردم است و به همین جهت باید به جای این کار راه درست را به مردم نشان دهیم و در این خصوص برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

دولت یک ابزار و تسهیل گر است

عدالتی با بیان اینکه باید فرصت سازی کنیم، گفت: دولت در سال جاری ۵۷ میلیارد پول دارد که نه به صورت استانی و نه شهرستانی توزیع می شود؛ بلکه برای دستگاه هایی که از ظرفیت تبصره ۱۹ تحت عنوان مشارکت عمومی و خصوصی استفاده کنند.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خاطر نشان کرد: دولت یک ابزار و تسهیل گر است و دستگاه ها باید خودشان برای تکمیل پروژه هایشان نیز ورود کنند.

عدالتی با اشاره به اینکه از سال آینده فرآیند تقسیم بودجه با تغییراتی روبرو خواهد شد، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ کشور وارد فضای جدیدی از بودجه خواهد شد و بودجه به صورت دو ساله به مجلس خواهد رفت.

وی تاکید کرد: بودجه ها به صورت برنامه محور تبدیل خواهد شد که بارزترین مسئله این است که دیگر بودجه نفت را نخواهیم داشت و براساس یارانه ها پنهان در انرژی، مالیات و… از این منابع استفاده خواهد شد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: یکی از اتفاقاتی که رخ خواهد داد و به نفع استان تهران است نظام بودجه به سمت نظام درامد هزینه پیش خواهد رفت به این معنا که هر دستگاه هزینه های خود را تامین کند.

عدالتی تصریح کرد: ما ۶۸ هزار میلیارد تومان در تهران به دولت مالیات می دهیم که این رقم بیش از ۵۲ درصد مالیات کل کشور است که تنها ۲ درصد از آن به تهران بازمی گردد و باید در قبال این مالیات خدمات داده شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=532721

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.