۵۰ درصد پروژه فاضلاب شهری قرچک اجرا شده است

  • کد خبر : 535202
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
۵۰ درصد پروژه فاضلاب شهری قرچک اجرا شده است

فرماندار شهرستان قرچک گفت: ۵۰ درصد پروژه فاضلاب شهری قرچک اجرا شده و تا پایان سال نیز بخش قابل توجهی انجام خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بهمن خطیبی فرماندار قرچک در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پروژه فاضلاب شهری قرچک اظهار داشت: در یک برهه ای قرار بود کلیه شهرستان های استان تهران با اختصاص اعتبارات کافی از مترو برخوردار شوند چرا که با توجه به ترددهای زیاد مردم این منطقه به تهران و بالعکس، مترو نیاز اساسی بود اما با توجه به اینکه اجرای این پروژه به اعتبارات بسیار هنگفتی نیاز داشت در حال حاضر در توان دولت نبود، به همین خاطر دولت پیگیر ایجاد قطار شهری است.

وی یادآور شد: دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور نیز با سفر خود به شهرستانهای جنوب شرق استان تهران، قول مساعد داد با اختصاص اعتبار لازم اجرای این پروژه مهم سرعت گیرد.

این مسئول ادامه داد: برای ساخت تقاطع های غیرهمسطح روستاهای داودآباد و محمدآباد نیز مقرر شد با مشاوره شهرداری و راه آهن این کار آغاز شود.

وی گفت: با توجه به شرایط خاک منطقه که جذب آب پایینی دارد مقرر شد با پیگیری های دولت دو تصفیه خانه در ری احداث شود و از پساب این تصفیه خانه ها بتوانیم نیاز بخش کشاورزی و صنعت به آب را تأمین و این حوزه ها را تقویت کنیم که امیدواریم تا پایان سال از این امکان بهره مند شویم.

خطیبی ادامه داد: مشکل کم آبی در دشت ورامین مشهود است، به همین دلیل اختصاص حقابه از سد ماملو از طریق اجرای خط انتقال پروژه مهم دیگری است که در این دولت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و کلیه شهرستانهای جنوب شرق استان تهران بصورت پایدار از آب سد ماملو منتفع می شوند.

وی گفت: ۵۰ درصد پروژه فاضلاب شهری قرچک اجرا شده و تا پایان سال نیز بخش قابل توجهی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=535202

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.