۳۵ کارگاه تولید بیت کوین در ری شناسایی شد

  • کد خبر : 504149
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
۳۵ کارگاه تولید بیت کوین در ری شناسایی شد

معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان تهران گفت: چهار کارگاه تولید ارزهای دیجیتال در بخش مرکزی ری، یک کارگاه در بخش خاوران و ۳۰ کارگاه در بخش کهریزک شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، داود رحیمی معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ۳۵ پروژه با هزینه ۳۴ میلیارد ریال در شهریور ماه امسال در شهرستان ری کلنگ زنی و افتتاح می شود.

رحیمی با بیان اینکه ۳۵ کارگاه تولید بیت کوین در شهرستان ری شناسایی شده است، افزود: چهار کارگاه در بخش مرکزی ری، یک کارگاه در بخش خاوران و ۳۰ کارگاه در بخش کهریزک بوده همچنین ۱۲۰ دستگاه ماینر (استخراج پول مجازی) از پنج کارگاه استخراج ارز دیجیتال در بخش خاوران و شهرری کشف شده است.

وی با بیان اینکه هنوز تعرفه ای برای ماینرهای تولید ارز دیجیتال مشخص نشده است، گفت: گزارش کارگاههای متخلف تولید ارزهای دیجیتال که غالبا از برق صنایع کشاورزی استفاده می کردند که تعرفه برق آنها یک دهم برق معمول است، به مراجع قضایی ارسال شده است.

مدیر شرکت توزیع برق شهرستان ری ادامه داد: میزان کل تلفات انرژی برق در ری حدود ۱۴ درصد است که ۳ درصد آن به خاطر دستکاری کنتورها به وجود می آید که با نظارت های متخصصین فنی با متخلفین برخورد می کنیم.

۱۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری ری در حریم خطوط فشار قوی قرار دارد

رحیمی با اشاره به مشکلات منطقه برق شهرستان ری عنوان کرد: انباشت بدهی بهای انرژی مصرفی ادارات و وجود ۱۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در حریم خطوط فشار قوی از مهمترین مشکلاتی هستند که در منطقه با آن مواجه هستیم.

وی با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن شرکت برق استان تهران بیان کرد: اپلیکیشن خدمات غیرحضوری شرکت برق از سه ماه پیش راه اندازی شده و در کافه بازار موجود است که ۲۳ نوع خدمت و اطلاع رسانی صنعت برق را انجام می دهد و نیازی به مراجعه حضوری مشترکین به اداره برق نیست.

معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان تهران با بیان اینکه سالانه یک میلیارد تومان هزینه چاپ قبوض است و گاهی به دلایل مختلف قبوض به دست مشترکین نمی رسد، ابراز کرد: به دلیل هزینه چاپ وتوزیع، قبوض کاغذی را حذف می کنیم و از شهریور ماه قبض کاغذی نخواهیم داشت و همه فعالیت های مشترکین از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۱۲۱ و همچنین پایگاه اطلاع رسانی شرکت به نشانی WWW.TVEDC.IR، انجام خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه خاموشی های برق به سه دسته تقسیم می شوند، گفت: خاموشی های بابرنامه که به منظور توسعه، احداث، تعمیرات و اصلاح شبکه های توزیع صورت می گیرد؛ خاموشی های بی برنامه که به دلیل حوادث غیرقابل پیش بینی مثل تیرشکستگی و ترانس سوختگی صورت می گیرد.

وی اضافه کرد:  دسته سوم خاموشی ها، ناشی از کمبود انرژی برق است که قطعی برق از طریق نیروگاه ها و شبکه های فوق توزیع صورت می گیرد و بیشتر خاموشی ها مربوط به این مورد می باشد.

مدیر شرکت توزیع برق شهرستان ری گفت: سال گذشته هفت طرح جهادی جایگزینی شبکه های هوایی فرسوده فشار ضعیف و فشار متوسط با کابل خودنگهدار و سیم روکش دار با هزینه ای بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال در سطح شهرستان اجرا کردیم.

رحیمی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع تصریح کرد: همه همکاران در شرکت برق با تلاش مضاعف سعی در جلب رضایت مردم دارند و با هرگونه خلاف و کم کاری مبارزه می کنیم. سال کذشته تعدادی از همکاران در هنگام ماموریت و رفع مشکلات برق، دچار حادثه و سوانح سوختگی شدند.

وی بیان کرد: طبق تفاهم نامه ای که با اسانداری تهران امضا کرده ایم، مقرر شده است در کلیه دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی، شهرداری ها، بانک ها و … تجهیزات سرمایشی در دمای حداقل ۲۵درجه سانتیگراد تنظیم شود، سیستم های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری از مدار خارج شود و نسبت به سال گذشته مصرف انرژِی را ۱۰ درصد کاهش دهند.

رحیمی خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم نامه شرکت های توزیع نیروی برق موظف هستند در صورت عدم رعایت موارد فوق، نسبت به قطع برق واحدهای مذکور اقدام و به استانداری منعکس کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=504149

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.