۲۲ مشکل اصلی کشور بدون نیاز به برجام حل شد

  • کد خبر : 538636
  • ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
۲۲ مشکل اصلی کشور بدون نیاز به برجام حل شد

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارزیابی سیاست‌های کلی نظام با بیان اینکه بدون نیاز به برجام ۲۲ مشکل اصلی کشور را احصا کرده‌ایم گفت: این مشکلات در ابعاد مختلف مورد بررسی علمی و کارشناسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سید یاسر جبرائیلی شامگاه چهارشنبه در جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در آبپخش با اشاره به برخی چالش‌های کشور مانند برجام  و مشکلات اظهار داشت: نگاه به خارج و تکیه بر توان داخلی دو دیدگاهی است که در حال حاضر وجود دارد.

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارزیابی سیاست‌های کلی نظام، برجام را تجربه‌ای گرانسنگ برای کشور عنوان کرد و ابراز داشت: لازم به نگاهی علمی و کارشناسی شده زوایای مختلف و ابعاد برجام را مورد بررسی قرار داده و آن را به مردم عنوان کنیم.

وی با بیان اینکه بدون نیاز به برجام ۲۲ مشکل اصلی کشور را احصا کرده‌ایم گفت: این مشکلات در ابعاد مختلف مورد بررسی علمی و کارشناسی قرار گرفت و نتیجه‌ای که حاصل شد این بود که بدون نیاز به برجام این مشکلات را احصا کردیم.

جبرائیلی با بیان اینکه اگر در مدت دو سال، نظام صادرات نفت مدیریت شود رونق تولید و اشتغال را شاهد خواهیم بود افزود: راه و چاره مشکلات امروز کشور اقتصاد نفتی نیست بلکه نداشتن نظام مالیاتی درست یکی از مشکلات ما در حوزه اقتصاد است.

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارزیابی سیاست‌های کلی نظام با استناد به گفته رئیس سازمان مالیاتی کشور که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد گفت: اگر این میزان وصول شود بخش قابل توجهی از بودجه عمومی دولت تامین می‌شود.

جبرائیلی با انتقاد از برخی کاندیداهای مجلس که هزینه‌های میلیاردی را برای تبلیغات در انتخابات می‌کنند گفت: این مساله جای تاسف دارد، چنین کاندیدایی هدفی جز کسب سود و سرمایه ندارد؛ لازم است با تصمیم گیری صحیح افرادی را سر کار بیاوریم که از عزت و اقتدار کشور صیانت کنند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=538636

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.