۱۰۰ هزار متر از اراضی ملی فیروزکوه آزادسازی شد

  • کد خبر : 524072
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
۱۰۰ هزار متر از اراضی ملی فیروزکوه آزادسازی شد

با دستور دادستان فیروزکوه بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع از اراضی ملی این شهرستان آزادسازی شد.

جمشید جویباری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز از آزالدسازی ۱۰۰ هزار متر مربع از اراضی ملی فیروزکوه خبر داد و اظهار داشت: در راستای اجرای حکم قطعی محاکم قضایی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی ملی ؛ با دستور دادستان این شهرستان ۱۰ هکتار از زمین ها در روستای گذرخانی فیروزکوه آزاد سازی شد.

وی گفت: امروز همچنین در راستای اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور بنای ۵۴۴ متر مربعی در شهر ارجمند این شهرستان تخریب و اراضی ملی در این منطقه رفع تصرف شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه عنوان کرد: ارزش ریالی زمینهای آزاد سازی شده در این مناطق بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.

شهرستان فیروزکوه یکی از شهرستان‌های استان تهران است.

شهرستان فیروزکوه در منتهی‌الیه شمال شرقی استان تهران و در طول جغرافیایی ۵۲:۴۶ و عرض جغرافیایی ۳۵:۲۸ واقع شده‌است. این شهرستان از شمال و شرق به شهرستان سوادکوه در استان مازندران ، از جنوب و جنوب شرقی به شهرستان مهدیشهر در استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می‌گردد. ناهمواریهای فیروزکوه: این شهرستان بر روی بخشی از سلسله جبال البرز مرکزی قرار گرفته‌است و به همین خاطر دارای ناهمواریهای بسیاری است. قلل مرتفع‌ای همچون میشینه مرگ لزور (۴۰۷۶ متر) همچون دیواری این شهرستان را از مناطق شمالی کشور جدا می‌کند که در بین این قلل سرشاخه‌های حبله رود جاری است. سایر کوه‌های منطقه عبارتند از کوه پل در (۲۶۸۹) در شرق فیروزکوه، کوه نواس(۲۸۲۹) در جنوب شرق فیروزکوه، کوه تپه مراد (۳۲۱۹) در شمال غربی فیروزکوه.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524072

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.