یک قطعه پرنده آبزی به اداره حفاظت محیط زیست بهارستان تحویل داده شد

  • کد خبر : 533048
  • 16 اکتبر 2019 - 11:52
یک قطعه پرنده آبزی به اداره حفاظت محیط زیست بهارستان تحویل داده شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: یک قطعه پرنده آبزی توسط یکی از شهروندان بهارستانی به اداره حفاظت محیط زیست بهارستان تحویل داده شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به تحویل یک قطعه حواصیل به اداره محیط زیست این شهرستان، اظهار داشت: به دنبال تماس تلفنی سازمان آتش‌نشانی صالحیه مبنی بر تحویل یک قطعه پرنده آبزی توسط شهروند دوستدار محیط زیست، نیروهای این اداره به محل این سازمان مراجعه و این پرنده که یک قطعه حواصیل خاکستری بود را تحویل گرفتند.

وی در ادامه با بیان شرایط جسمی و آسیب‌های وارد شده به این حواصیل، تبیین کرد: این پرنده آبزی به دلیل شکستگی یکی از بال‌هایش قادر به پرواز نبود و برای مداوا و انجام سایر اقدامات کنترلی به مرکز نگهداری حیات وحش پارک پردیسان منتقل گردید تا پس از بهبودی کامل در زیستگاه‌های طبیعی رهاسازی شود.

اکار در ادامه با تاکید بر دلایل وجود این قبیل پرندگان در نقاط مختلف شهرستان بهارستان، اظهار داشت: برخی از پرندگان در مسیر مهاجرت خود به دلیل خستگی، گرسنگی، بیماری و آسیب دیدگی در مناطقی از شهرستان دیده می شوند.

وی در پایان با توجه به نقش شهروندان بهارستانی در حفظ محیط زیست و گونه‌های جانوری، خاطرنشان کرد: انتظار می رود شهروندان با مشاهده اینگونه موارد از هرگونه شکار، زنده‌گیری و نگهداری آن‌ها خودداری کرده و در اسرع وقت موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان اطلاع دهند.

لازم به ذکر است که حواصیل خاکستری پرنده‌ای آبچر از خانواده حواصیلیان، از راسته لک لک سانان و بومی نواحی معتدل اروپا، آسیا و همچنین بخش‌هایی از آفریقا است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533048

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.