یک قدم تا صعود تیم ملی والیبال به مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال

  • کد خبر : 498060
  • ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
یک قدم تا صعود تیم ملی والیبال به مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال

هفته چهارم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ بعد از ۳روز مسابقه به ایستگاه پایانی خود رسید و تیم ملی والیبال ایران بعد از چندین هفته صدرنشینی بلاخره با باخت برابر فرانسه صدر جدول را از دست داد

صعود تیم ملی والیبال

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، هفته چهارم لیگ ملتهای والیبال ۲۰۱۹ بعد از ۳روز مسابقه به ایستگاه پایانی خود رسید و تیم ملی والیبال ایران بعد از چندین هفته صدرنشینی بلاخره با باخت برابر فرانسه صدر جدول را از دست داد اما صعود خود را تا حدود زیادی مسجل کرد. تیم ملی که این هفته نیز در اردبیل به عنوان یکی از میزبان مسابقات بود با تیمهای پرتغال، استرالیا و فرانسه دیدار کرد که با دو برد و یک باخت به کار خود پایان داد.

استراتژی تیم ملی والیبال در این هفته و با توجه به نتایجی که در ۳ هفته گذشته گرفته بود بر پایهه جوانگرایی و بازی گرفتن از نفرات ذخیره چیده شده بود که چندان هم موفق نبود.

ایران در اولین بازی این هفته به مصاف پرتغال رفت که با نتیجه ۳بر۱ پیروز شد. ایران در این بازی ست اول را با چند تغییر در نفرات اصلی شروع کرد اما نتوانست نتیجه بگیرد و مجبور به استفاده از ستاره‌های خود چون امیر غفور شد تا در نهایت پیروز میدان باشد.

نبرد با استرالیا دومین نبرد بلندقامتان بود که این مسابقه نیز با پیروزی ایران به پایان رسید تا همه مبهوت بازی ایرانی‌ها شوند. تیم ملی والیبال ایران در این بازی هم از جوانان و ترکیب دوم خود استفاده کرد اما این بار به خوبی جواب گرفت به گونه‌ای که استرالیا در هیچ ستی به امتیاز ۲۰ هم نرسید و به راحتی از این تیم عبور کرد.

بازی با فرانسه اما حکایت متفاوت‌تری داشت. فرانسه به برد این مسابقه نیاز مبرمی داشت اما ایران که خیال خود را از صعود تقریباً راحت می‌دید به استفاده از نفرات جایگزین ادامه داد اما این بار ۳بر۰ شکست تا دومین باخت خود در این مسابقات را تجربه کرده باشد.

ترین‌های ایران در لیگ ملت های والیبال

اما یکی از بخش‌های مهم لیگ ملتهای والیبال بحث ترین‌های این مسابقه تا پایان هفته چهارم است که باز هم دو ایرانی را در صدر بهترین‌ها می‌بیند.

در بخش امتیازآورترین بازیکنِ مسابقات امیر غفور بلاخره موفق شد تا به صدر جدول این بخش صعود کند. این بازیکن با کسب ۱۸۲ امتیاز در فاصله یک هفته تا پایان مسابقات به عنوان امتیازآورترین بازیکن لیگ ملتها معرفی شد. بعد از غفور اوانس کانادایی قرار دارد. این مهاجم کانادایی موفق به کسب ۱۵۹ امتیاز شده و این امر حاشیه امنیتی خوبی را برای غفور ایجاد کرده تا بتواند این عنوان را برای خودش حفظ کند.

غفور در بخش اسپک و حمله نیز بی نظیر عمل کرده و در صدر قرار گرفته است. غفور ۲۸۱ حمله داشته که از این میزبان ۱۶۱ اسپک، ۸۱ ضربه  و ۳۹ خطا داشته است. در این بخش نیز بعد از غفور لوکارلی در جایگاه دوم قرار دارد.

در بخش بهترین مدافعان روی تور اما موسوی نتوانست صدر جدول را حفظ کند و به رتبه دوم سقوط کرد. سید والیبال ایران در مجموع ۱۰۴ کنش دفاعی داشته که ۲۲ امتیاز کسب کرده، ۵۲ خطا داشته و ۳۰ برگشت توپ داشته است. در این بخش گراهام ویگراس با ۲۵ امتیاز دفاعی در صدر قرار گرفته است.

در بخش بهترین سرویس زن‌ها علیرغم عملکرد فوق العاده ملی پوشان ایرانی در هفته گذشته و خصوصاً نبرد با استرالیا اما ایرانی‌ها در بین ۵ نفر اول نیز حضور ندارند. پوریا فیاضی بهترین سرویس زن ایرانی لیگ ملتها است که ۱۲ امتیاز سرویس کسب کرده است. در این بخش کالیوکا به عنوان بهترین سرویس زن لیگ جهانی است.

بخش پاسورها اما کماکان زیر سلطه ایرانیان قرار دارد و کسی توان رقابت با معروف ایران را ندارد. سعید معروف به طور میانگین در هر ست ۸.۸۱ پاس به ثبت رسانده است تا صدرنشین این بخش باشد. جیانلی دراین مسابقات بعد از معروف با ۷.۷۵  پاس در هر ست در رتبه دوم قرار دارد.

دریافت‌ کنندگان تیم ملی یکی از نقاط قوت ایران در لیگ جهانی امسال هستند که توانیتند نقاط ضعف ایران را پر کنند. در این بخش میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور در رتبه چهارم و پنجم قرار دارند. عبادی‌پور ۲۱۹ و حضرت‌پور ۲۱۳ واکنش از خود به ثبت رساندند تا در جمع بهترین‌ها حضور داشته باشند. دانانی آرژانتینی و زیلر آلمانی نیز بهترین دریافت کننده‌ها هستند.

تیم ملی در ادامه مسیر خود برای رسیدن به مرحله نهایی مسابقات که با حضور ۵ تیم اول این مرحله و آمریکای میزبان خواهد بود در هفته پنجم و پایانی باید در بلغارستان به مصاف رقبا برود. تیم ملی والیبال ایران در هفته آینده که از روز جمعه آغاز خواهد شد ابتدا به مصاف صربستان می‌رود سپس با میزبان مسابقه می‌دهد و دست آخر نیز آمریکا را پیش روی خواهد داشت. تیم ملی والیبال ایران در صورت کسب یک پیروزی از این ۳ بازی باقیمانده موفق به قطعی کردن صعود خود در لیگ ملتهای والیبال امسال خواهد. شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=498060

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.