یک سیاهپوست، گزینه احتمالی بایدن برای وزارت دفاع آمریکا

  • کد خبر : 625196
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
یک سیاهپوست، گزینه احتمالی بایدن برای وزارت دفاع آمریکا
نام «لوید اوستین» (Lloyd Austin) ژنرال سیاه‌پوست نیز به لیست نامزدهای احراز پست وزارت دفاع در دولت احتمالی جو بایدن نامزد مدعی پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، افزوده شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، یکی از تروریست‌های سنتکام که یک سیاهپوست است به لیست نامزدهای احراز پست وزارت دفاع در دولت احتمالی بایدن افزوده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وبگاه «آکسیوس» به نقل از دو منبع آگاه مدعی شد که نام «لوید اوستین» (Lloyd Austin) ژنرال سیاه‌پوست نیز به لیست نامزدهای احراز پست وزارت دفاع در دولت احتمالی جو بایدن نامزد مدعی پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، افزوده شده است.

بایدن سه شنبه گذشته لیست وزرای پیشنهادی کابینه آتی خود را ارائه کرد حال آنکه هیچکس را برای احراز پست وزارت دفاع معرفی نکرد.

پیشتر، این گمانه‌زنی وجود داشت که خانم «میشل فلورنی» گزینه اصلی بایدن برای احراز این پست است حال آنکه ظاهراً عواملی چون نژاد، میزان تجربه و سطح تعامل بایدن با وزیر پیشنهادی، اولویت‌های او را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند.

گفته می‌شود که تیم بایدن از بابت اینکه چرا شمار بیشتری از آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را در کابینه نگنجانده، تحت فشار است و افزوده شدن اوستین به لیست نامزدهای وزارت دفاع از همین بابت است.

اگر نامزدی اوستین نهایی شود؛ نخستین وزیر دفاع سیاه‌پوست آمریکا تلقی خواهد شد. او که فرمانده اسبق سنتکام (واحد تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا) است؛ در سال ۲۰۱۶ بازنشسته شد و برای احراز این پست، نیازمند تائید سنا است.

از دیگر نامزدهای پست وزارت دفاع در کابینه احتمالی بایدن، می‌توان به «جی جانسون» (Jeh Johnson) وزیر پیشین امنیت داخلی و «تامی داک وورث» سناتور ایالت ایلینوی اشاره کرد که در جنگ عراق نیز مشارکت داشته است.

منبع: مهر

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=625196

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.