سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه:

یکی از اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی در فیروزکوه بیماریابی فعال است

  • کد خبر : 624751
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
یکی از اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی در فیروزکوه بیماریابی فعال است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه گفت: هدف از طرح شهید سلیمانی، تشدید نظارت بر شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مهدی رجب ترقی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه در خصوص طرح شهید سلیمانی گفت: جلسه هماهنگی اجرای طرح سلامت شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور مسئولین شبکه بهداشت و فرماندهی سپاه ناحیه فیروزکوه برگزار شد.

وی در خصوص هدف اجرای این طرح گفت: هدف از طرح شهید سلیمانی، تشدید نظارت بر شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه خاطر نشان کرد: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرآیند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از دیگر راهبردهای مصوب در اجرای طرح شهید سلیمانی است.

ترقی افزود: بر اساس این طرح بسیجیان و تمامی قسمت‌های سپاه و هلال احمر، رابطین بهداشتی و سفیران سلامت در قالب گروه‌های معین، سیستم بهداشتی را در کنترل و درمان بیماری کرونا و بیماران کرونایی همراهی خواهند کرد.

وی اظهار داشت: اولویت در این طرح با قرنطینه خانگی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و قطع زنجیره انتقال ویروس و قرنطینه بیمارانی که امکان قرنطینه در منزل را ندارند در نقاهتگاه و در نهایت ارائه آموزش‌های پیشگیرانه است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه تأکید کرد: شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه جهت اجرای طرح شهید سلیمانی در مهار کرونا از بین رابطین بهداشتی و سفیران سلامت داوطلب می‌پذیرد؛ افراد علاقه مند می توانند از طریق مراکز و خانه‌های بهداشت ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624751

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.